December 5, 2022

Model News

Zachwyceni entuzjaści mody

Wszystko, co musisz wiedzieć o druku 3D

3 min read

Wszystko o drukowaniu 3D

Firma Cooksongold zrewolucjonizowała druk 3D nowoczesnym podejściem łączącym technologię ze sztuką drukowania z metali szlachetnych.

Zobacz ich niesamowitą nową usługę tutaj.

Ale zacznijmy od podróży druku 3D….

Co to jest druk 3D?

Polimerowy druk 3D

W uproszczeniu druk 3D to technologia addytywna wykorzystywana do produkcji części. Poprzez „dodatek” dodajemy materiał, aby stworzyć geometrię. Większość tradycyjnych metod produkcyjnych, takich jak frezowanie i obróbka skrawaniem, wymaga usunięcia materiałów w celu ujawnienia geometrii.

Wiadomo, że drukowanie 3D jest szybkie i ma możliwość tworzenia złożonych geometrii w „tradycyjnych” technologiach, z obszerną listą rosnących materiałów.

Jest intensywnie używany w wielu dziedzinach, takich jak medycyna, lotnictwo, stomatologia i biżuteria, zwłaszcza do prototypowania.

Historia druku 3D:

Istnieje fascynująca historia druku 3D i to, jak dotarliśmy do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj. Dr Kodama przypisał pierwsze próby druku 3D, w których drukował fotopolimery poprzedzające stereolitografię, stosując podejście warstwa po warstwie w celu utworzenia obiektu 3D. Niestety nie dotrzymał terminu złożenia wniosku o patent, więc nigdy mu go nie przyznano.

Przejdź do 3 lat później i 3 francuskich inżynierów: Alain le Méhauté, Olivier de Witte i Jean Claude André, którym udało się złożyć wniosek o patent na proces stereolitografii. Tak blisko bycia nowymi pionierami rewolucji w druku 3D, wkrótce potem porzucił patent z powodu „braku perspektywy biznesowej”. Założę się, że teraz żałują.

Kolejne 3 tygodnie później człowiek nazwiskiem Charles „Chuck” Hull złożył wniosek o patent na Stereolitograf. Włączył nowe funkcje, takie jak cyfrowe krojenie i structure pliku STL. Zdobywając swoje patenty w 1986 r. Chuck Hull wypuścił pierwszą w historii drukarkę 3D SLA-1, w 1987 r. i tak narodził się druk 3D.

Tak więc w latach 80-tych, kiedy wynaleziono druk 3D, drukarki 3D były określane jako technologie szybkiego prototypowania, ponieważ wtedy technologia ta była odpowiednia tylko dla prototypów, a nie części produkcyjnych.

Współczesny druk 3D

Współczesne drukowanie 3d

Ostatnio jednak druk 3D osiągnął niesamowitą rozdzielczość dla kilku rodzajów części produkcyjnych i staje się bardziej dostępny i tańszy do prototypowania. Wyrażenie „szybkie prototypowanie” ewoluuje zatem w odniesieniu do bardzo szybkiego prototypowania we wszystkich formach.

Od końca lat 80. do początku lat 90. przemysł przechodził bardzo szybką komercjalizację. Pierwsze maszyny były duże i drogie, a ich producenci rywalizowali o kontrakty na prototypy przemysłowe z producentami masowymi z branży motoryzacyjnej, lotniczej, medycznej i dóbr konsumpcyjnych.

Na początku XXI wieku ostra konkurencja o zyski, rozwój materiałoznawstwa i zakończenie kilku patentów stworzyły środowisko, w którym drukowanie 3D stało się wreszcie dostępne i przystępne dla mas. To właśnie w tej dekadzie druk 3D gwałtownie wzrósł we wszystkich gałęziach przemysłu, kiedy zawsze był domeną przemysłu ciężkiego i wielkich pieniędzy, zaczął się upowszechniać.

Od 2018 roku emocje związane z drukowaniem 3D znacznie spadły w środkach masowego przekazu, jednak zainteresowanie komercyjnym wykorzystaniem kilku rodzajów firm nigdy nie było większe. Dziś istnieją tysiące company produkujących drukarki i oferujących wszelkiego rodzaju usługi wykorzystujące technologię druku 3D.

Współczesne drukowanie 3D jest niezwykłe, a ewolucja druku 3D postępuje szybko, drukowanie 3D przeszło z tworzyw sztucznych i metali do rozwijających się branż i wprowadziło się do biodrukowania, architektury, a teraz z drukowaniem obiektów z metali szlachetnych dzięki Cooksongold!

W jaki sposób druk 3D jest wykorzystywany w biżuterii:

Najczęstszym sposobem, w jaki jubilerzy korzystają z drukowania 3D, jest tworzenie projektów 3D w preferowanym oprogramowaniu CAD, a następnie użycie drukarki 3D o wysokiej rozdzielczości do produkcji wydruków 3D wosk lub żywica który może służyć jako model lub może być odlany metodą odlewania w wosku traconym.

W Cooksongold zrewolucjonizowali proces dzięki nowoczesnej technologii, tworząc portal internetowy, dzięki któremu możesz łatwo zamówić wydrukowany w 3D kawałek metalu szlachetnego w zaledwie TRZECH krokach. Tworzyć. Wgrywać. Drukowanie to nasz szybki i łatwy proces.

Kliknij tutaj, aby rozpocząć swoją przygodę z drukowaniem 3D już dziś.

Zachowaj to na później

Autor: Cooksongold