December 5, 2022

Model News

Zachwyceni entuzjaści mody

Why Are You Facing Difficulty In Recovering From Facelift Procedure?

4 min read

Zdjęcie: Engin Akyurt: https://www.pexels.com/photo/close-up-photography-of-woman-s-face-1458248/
Zdjęcie: Engin Akyurt: https://www.pexels.com/photograph/shut-up-pictures-of-woman-s-confront-1458248/

Lifting to dość popularny zabieg kosmetyczny w Stanach Zjednoczonych, na który zdecydowało się prawie 107 261 kobiet i 13 702 mężczyzn. Ze względu na szybkie i długotrwałe rezultaty, również młoda populacja skłania się ku zabiegom liftingu twarzy. Pomaga zwiększyć ich pewność siebie i docenić ich piękno.

Ale czym dokładnie jest zabieg liftingu twarzy? Czy są jakieś komplikacje lub zagrożenia? Jeśli tak, jak radzić sobie z takimi komplikacjami? Istnieje wiele innych pytań związanych z tą procedurą, które należy wziąć pod uwagę przed wyborem planu leczenia. Więc zdobądźmy trochę informacji!

Co to jest lifting twarzy?

Lifting twarzy, lepiej znany jako rytidektomia, jest generalnie wykonywany w celu poprawy wyglądu twarzy poprzez uniesienie i napinanie tkanek skóry. Zabieg trwa od 2 do 5 godzin, a po zabiegu pacjenci mogą wrócić do domu. Wiele osób wybiera operacja liftingu szyi wraz z liftingiem, aby napiąć skórę i uzyskać młodszy wygląd.

Warto zauważyć, że jest to zabieg inwazyjny. Oznacza to, że obejmuje małe nacięcia lub nacięcia, aby usunąć nadmiar tkanek skóry i napiąć skórę. Te nacięcia są później zamykane za pomocą zszywek lub szwów.

Jakie są związane z tym powikłania?

Chociaż powikłania lub ryzyko związane z operacją są rzadkie, nie oznacza to, że nie powinieneś się z nimi dobrze orientować. Jeśli operacja jest wykonywana przez doświadczonego i wykwalifikowanego specjalistę, szanse wystąpienia tych powikłań są rzadkie. Jeśli jednak nie wybierzesz profesjonalisty mądrze, może to prowadzić do błędów w sztuce lekarskiej i możliwych kontuzji.

Typowe zagrożenia związane z tą operacją obejmują:

 • Powikłania znieczulenia
 • Krwawienie
 • Siniaki
 • Infekcja
 • Krwiak
 • Uszkodzone nerwy twarzowe (zwykle tymczasowe)
 • blizny
 • Drętwienie
 • Nierówności między dwiema stronami twarzy
 • Martwica skóry
 • Poszerzyć bliznę

Oprócz tego po kilku dniach operacji możesz również zauważyć stan zapalny, obrzęk, zaczerwienienie i ból. Jeśli te powikłania nie ustąpią po leczeniu lub w ciągu kilku dni, może to być spowodowane błędem w sztuce lekarskiej.

Co zrobić, jeśli doznasz urazu z powodu błędu chirurga?

Jak wspomniano powyżej, szanse na komplikacje podczas zabiegów liftingu są bardzo rzadkie. Jeśli jednak chirurg nie spełnia swoich ról i obowiązków, prowadząc do urazu lub ryzyka, musisz podjąć właściwy krok. W takich sytuacjach skontaktuj się z: bez wygranej bez opłat prawnik praktykę w prawie szkód osobowych. Prawnik może wyjaśnić różne przyczyny błędów w sztuce lekarskiej i jak możesz złożyć roszczenie o to samo.

Takie błędy często zdarzają się, gdy chirurg jest przepracowany, ma niedoświadczoną pomoc lub jest spowodowany pośpiechem personelu. Prawnik może wykorzystać te punkty do wniesienia roszczenia.

Jak wyzdrowieć z procedury?

Aby uniknąć ewentualnych komplikacji, konieczne jest również przestrzeganie planu regeneracji i dbanie o swoją nową, młodszą skórę. Pomoże przyspieszyć powrót do zdrowia, a także poprawi wyniki.

Po zabiegu pacjenci często odczuwają niewielki dyskomfort. Aby sobie z tym poradzić, pamiętaj o przyjmowaniu zalecanych leków. Po dwóch dniach zabiegów siniaki i obrzęki osiągają szczyt i utrzymują się przez kilka dni. Jeśli nie zadbasz o swoją skórę, obrzęk może trwać dłużej. Zmniejszenie obrzęku może potrwać do 2 tygodni, a wykonanie jakiejkolwiek energicznej aktywności może zająć do czterech tygodni.

Szwy są usuwane po 5-10 dniach od zabiegu. Należy postępować zgodnie z instrukcjami chirurga dotyczącymi kąpieli i mycia, aby nacięcia i bandaże były suche. Przyspieszy również proces rekonwalescencji, zapewniając prawidłowe gojenie.

Czego nie robić po operacji?

Twoja dieta, pielęgnacja skóry i ćwiczenia będą odgrywać kluczową rolę w zapewnieniu najlepszych wyników zabiegu. Poza tym musisz unikać podążania za rzeczami, aby zachować wygląd skóry:

 • Zminimalizuj stres — możesz spróbować jogi i medytacji, aby obniżyć poziom stresu.
 • Zmniejsz ekspozycję na słońce – nosić krem ​​przeciwsłoneczny kiedy wychodzisz lub wystawiasz skórę na słońce.
 • Unikaj palenia i ogranicz spożycie alkoholu.- Zwiększa ryzyko powikłań po operacji i wpływa na gojenie się ran. Dlatego często zaleca się rzucenie palenia lub jakiegokolwiek produktu nikotynowego, aby jak najlepiej wykorzystać tę procedurę.

Podsumowując to wszystko

Wybór liftingu lub jakiejkolwiek procedury kosmetycznej niekoniecznie jest zły, pod warunkiem, że dowiesz się o możliwych zagrożeniach i komplikacjach. Byłoby również wspaniale, gdyby skonsultowałeś się z chirurgiem w sprawie zabiegu i planu rekonwalescencji. Postępuj zgodnie z zalecanym planem, aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń.CHCĘ ZOBACZYĆ WIĘCEJ? ODWIEDŹ BEAUTYCONSPIRATOR

Blog o urodzie