November 28, 2022

Model News

Zachwyceni entuzjaści mody

What Are Men Wearing Now?

3 min read


Ponieważ nie ma nic lepszego niż udanie się prosto do źródła w celu uzyskania odpowiedzi, a ponieważ Dude Trebay, nasz krytyk odzieży męskiej, jest obecnie na pierwszej linii (lub w pierwszym rzędzie) tego wydania na pokazach odzieży męskiej, zapytałem go, jak by zrobił przetłumaczyć najnowsze osiągnięcia projektantów na codzienną męską garderobę. Oto informacje, które odesłał z teatru operacyjnego:

„Wyraźnie pozytywnym wnioskiem z ostatniej edycji Pitti Uomo, wielkich targów odzieży męskiej we Florencji, a także z pokazów w Mediolanie i tych, które wciąż trwają w Paryżu, jest to, jak elastyczne są opcje dla facetów w każdym wieku.

Zepsuty garnitur — lub kurtka noszona z jedną z wielu opcji spodni — jest teraz powszechnie lubiana przez projektantów. (Mówimy tu o konserwatywnych projektantach, a nie o tych, którzy proponują futrzane spodnie czy skórzane szorty z suwakiem z przodu.) Wydaje się, że dobrym pomysłem jest noszenie jednego szytego na miarę elementu garderoby jako kotwicy, a następnie zadowolenie siebie. Może to oznaczać marynarkę lub kurtkę do prac domowych, a nawet odsuniętą koszulę z kwadratowymi połami (myślę, że guayabera) na spodniach. Są one dostępne na każdym poziomie cenowym, od Brioni po Uniqlo.

Jeśli chodzi o spodnie, mimo nalegań Jerry’ego Seinfelda, że ​​nikt powyżej 30 roku życia nie nosi dżinsów, nadal są moim ulubionym miejscem. Możliwości jest wiele, chociaż dżins z prostymi nogawkami i ciemnym indygo to klasyka (proszę bez jegginsów, saggerów i spranych wackadoodle). Osobiście lubię wytwórnię Los Angeles Hiroshi Kato. Tak, są drogie, ale noszą się jak żelazo i nadają się do prania. (Tylko na zimno, proszę powiesić na sucho.)

Jeśli czujesz się bardziej komfortowo w spodniach z bocznymi kieszeniami lub w pełniejszych spodniach roboczych, preferowanych przez młodych projektantów, np. Evan Kinorisą doskonałe opcje dostępne od Todd Snyder jak również etykiety Flaherty, Officine Generale a nawet nowo odmieniony Luka.

Zapomnij o krawacie, ale noś je do porządnej marynarki, a prasowany Oxford a nawet świeży T-shirt i dobre buty — które, wierzcie lub nie, powracają. Podczas gdy ja sam noszę niesznurowane mokasyny prawie wyłącznie, jest też wiele do powiedzenia o parze Birkenstocks z zamkniętymi palcami.

Powinieneś czuć się wygodnie i dobrze ubrany na każdą okazję inną niż ślub lub dzień w sądzie, ale jeśli chcesz naprawdę odpocząć od osobistej tradycji, zainspiruj się jednym z najlepszych programów, jakie widziałem od lat i załóż Issey Miyake od stóp do głów.”

Co tydzień w Open up Thread Vanessa odpowie na pytanie czytelnika związane z modą, które możesz wysłać do niej w dowolnym momencie za pośrednictwem e-mail lub Świergot. Pytania są redagowane i skondensowane.