November 28, 2022

Model News

Zachwyceni entuzjaści mody

Trendy i wnioski dotyczące reklamy Prime Day 2022

5 min read

Kolejny Prime Day jest w książkach, a spostrzeżenia pojawiają się w Internecie, gdy sprzedawcy, sprzedawcy i obserwatorzy oceniają, jak wydarzenie sprzedażowe w porównaniu z poprzednimi latami. W tym miejscu przyjrzymy się roli reklamy w zwiększaniu sprzedaży podczas wydarzenia, które zdecydowana większość respondentów w naszym ostatnim badaniu Prime Day uznała za lepszą okazję do robienia zakupów w Amazon niż Czarny Piątek i/lub Cyber ​​Poniedziałek.

Poniższe wyniki są oparte na anonimowych próbkach ponad 400 milionów dolarów wydatków na reklamę Amazon zarządzanych rocznie w Tinuiti.

Wzrost reklamy znacznie przewyższa zeszłoroczny Prime Day

Patrząc na to, jak marki zwiększyły wydatki w formatach Amazon Ad Console, jasne jest, że wielu postrzegało Prime Day jako ogromną okazję do dotarcia do kupujących o dużych zamiarach i byli gotowi za to zapłacić. Wydatki na produkty sponsorowane wzrosły o 33% w porównaniu z Prime Day 2021, który odbył się od 21 do 22 czerwca. Wydatki sponsorowanych marek wzrosły o 40%, a wydatki na sponsorowane ekspozycje wzrosły o niewiarygodne 62% w porównaniu z zeszłorocznym wydarzeniem.

Wszystkie te trzy wskaźniki wzrostu odzwierciedlają przyspieszenie wzrostu wydatków na te formaty podczas Prime Day 2021 w porównaniu z Prime Day 2020. W zeszłym roku wydatki na produkty sponsorowane wzrosły o 16%, wydatki na marki sponsorowane wzrosły o 22%, a wydatki na reklamy sponsorowane wzrosły o 51% .

Wielu reklamodawców zwracało szczególną uwagę na trendy cenowe reklam w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ średni koszt kliknięcia (CPC) znacznie wzrósł od pierwszych miesięcy pandemii, która zepchnęła niektórych reklamodawców na margines, a CPC spadł. CPC produktów sponsorowanych wzrósł o 8% w porównaniu do zeszłorocznego Prime Day, w porównaniu do 5% wzrostu w przypadku marek sponsorowanych i 4% spadku w przypadku reklam sponsorowanych.

Podwyżki cen reklam z pewnością były niepokojące dla wielu marek, szczególnie w 2021 r., kiedy sprzedaż na kliknięcie nie rosła tak szybko, jak średni koszt kliknięcia, gdy aukcje stały się bardzo konkurencyjne. Jednak do tej pory w 2022 r. reklamodawcy w dużej mierze obserwowali wzrost średniej sprzedaży na kliknięcie zgodnie ze średnim kosztem kliknięcia reklam produktów sponsorowanych. Tak było również podczas Prime Day, gdzie sprzedaż na kliknięcie wzrosła o 10% w porównaniu do 8% wzrostu kosztu kliknięcia.

Szczególnie w bardzo konkurencyjnych czasach, takich jak te, marki muszą współpracować z silną technologią i doświadczonymi menedżerami kampanii, aby zapewnić skuteczność kampanii i utrzymać zwrot z nakładów na reklamę (ROAS) podczas wahań w aukcjach reklam. Dotyczy to szczególnie okresów o dużym natężeniu ruchu, takich jak Prime Day.

Średnia wartość zamówienia produktów sponsorowanych (AOV) wzrosła o 13% od Prime Day 2021 do Prime Day 2022, ponieważ presja inflacyjna nadal wpływa na ceny produktów w wielu kategoriach.

Aby w pełni uchwycić wielkość sprzedaży dostępną podczas Prime Day, reklamodawcy musieli pozostać aktywni przez cały czas trwania wydarzenia, ponieważ kupujący nadal rejestrowali się i robili zakupy w ciągu obu dni. Patrząc na sprzedaż przypisywaną produktom sponsorowanym, pierwszy dzień przyniósł 54% sprzedaży, podczas gdy drugi przyniósł 46%, co jest prawie identyczne jak w przypadku Prime Day 2021.

Marki po raz kolejny utrzymują zwiększone wydatki na DSP po Prime Day

Poza Ad Console wiele marek korzystało również z platformy Demand-side Platform (DSP) firmy Amazon, aby docierać do kupujących zarówno przed, jak i po 48-godzinnym wydarzeniu. Jak widać na poniższym wykresie, wydatki na DSP wzrosły w ciągu pierwszych jedenastu dni miesiąca, osiągając szczyt podczas wydarzenia Prime Day, dwukrotnie przekraczając wydatki pierwszego dnia lipca.

Co ważne, marki również utrzymywały wyższe wydatki w dniach po Prime Day, starając się dotrzeć do kupujących Prime Day. Od 14 do 18 lipca dzienne wydatki na Amazon DSP były wyższe niż w którymkolwiek z pierwszych jedenastu dni miesiąca.

Częścią atrakcyjności Prime Day jest możliwość dotarcia do nowych klientów, a marki z pewnością odnotowały wzrost udziału zakupów new-to-brand, definiowanych przez Amazon jako zamówienia składane przez kupujących, którzy wcześniej nie kupowali od reklamodawca w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, przypisany do Amazon DSP. W ciągu pierwszych jedenastu dni lipca reklamodawcy Amazon DSP odnotowali, że średnio 42% wszystkich zakupów przypisywanych DSP pochodziło od klientów uznanych za nowych dla marki, w porównaniu do 57% w każdym z dwóch dni wydarzenia Prime Day .

Udział nowych marek również pozostał na podwyższonym poziomie zaraz po wydarzeniu, osiągając 48% 14 lipca.

Amazon po raz kolejny pozostaje aktywny na aukcjach reklam Google, aby promować Prime Day

Jednym z największych pytań każdego roku jest to, jak Amazon podejdzie do własnej strategii reklamowej podczas Prime Day. Po całkowitym wstrzymaniu reklam Google Shopping podczas Prime Day 2019, gigant eCommerce przez trzy kolejne lata był aktywny na aukcjach zakupowych podczas swojej premierowej imprezy sprzedażowej.

Patrząc na udział w wyświetleniach Amazon w Zakupach za pomocą raportów Google Auction Insights dla programów płatnych wyszukiwarek Google zarządzanych przez Tinuiti, Amazon był w rzeczywistości bardziej agresywny podczas Prime Day niż w dniach przed wydarzeniem lub po nim.

Target, który rozpoczął swoją 3-dniową imprezę Deal Days 11 lipca 2022 r., przez pierwsze dwa i pół tygodnia lipca utrzymał mniej więcej stały udział w wyświetleniach w Zakupach Google.

Walmart, który zorganizował swoje wydarzenie sprzedaży Deals for Days na początku czerwca, również znacznie bardziej agresywnie uczestniczył w aukcjach Zakupów Google przed Prime Day i pozostał powyżej udziału w wyświetleniach na początku lipca przez całe wydarzenie i po nim. Jednak udział w wyświetleniach Walmart Shopping był prawie o dwadzieścia punktów procentowych niższy do końca II kwartału niż rok wcześniej, a jego udział w wyświetleniach podczas tegorocznej imprezy Prime Day był znacznie niższy niż w zeszłym roku, kiedy jego udział w wyświetleniach cały czas wzrósł. do 50% w stosunku do mediany konkurenta w promowaniu wydarzenia Deals for Days w 2021 r., które odbywało się w tym samym czasie co Prime Day.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak reklamodawcy w pełni wykorzystali Prime Day 2022? Sprawdź nasze wyniki Amazon Prime Day: Analiza i kluczowe informacje na temat postu z 2022 r., aby uzyskać więcej wspaniałych spostrzeżeń i opinii ekspertów.