December 5, 2022

Model News

Zachwyceni entuzjaści mody

Tradycyjne a korzystanie z Orion Welder

3 min read

Lutowanie to proces łączenia dwóch kawałków metalu. Lutowanie biżuterii polega na wtapianiu w złącze spoiwa inaczej zwanego lutem. Jako zasadnicza część procesu tworzenia biżuterii, lutowanie pozwala twórcom biżuterii na łatwe tworzenie szeregu elementów bez topienia lub uszkadzania metali, z którymi pracują.

Podobnie jak w wielu innych dziedzinach wytwarzania biżuterii, istnieją zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne podejścia do różnych umiejętności, a lutowanie nie jest wyjątkiem. W naszych nieustannych staraniach, aby pomóc Ci w Twojej podróży do tworzenia biżuterii, przyjrzeliśmy się tradycyjnemu lutowaniu i lutowaniu za pomocą Orion Welder, aby pomóc Ci zrozumieć, jak każda część procesu lutowania może się różnić.

Ponowne przechylanie zębów

Tradycyjny – Podczas ponownego przechylania zęba, jeśli kamień jest wrażliwy na ciepło, będziesz musiał go wyjąć, w przypadku wielu kamieni może to być czasochłonne i stwarzać ryzyko potencjalnego marginesu błędu.

Spawacz Oriona – Można spawać ze wszystkimi kamieniami na miejscu, przesunąć jeden bolce do tyłu o około 1 mm, pozostawiając miejsce na mechaniczny nacisk, jaki metal będzie wywierał na kamień. Kiedy metal topi się, chce być koncentryczny. Podczas spawania bolca obok kamienia tradycyjną metodą może to potencjalnie wywrzeć niewidzialny nacisk na kamień i spowodować pęknięcie narożnika.

Z Orionem unikasz

  • Cała praca przy usuwaniu kamieni
  • Praca oczyszczenia z kamienia pożarowego z tradycyjnej metody lutowania
  • Marynowanie
lutowanie spawarką orionową

Zmiana rozmiaru pierścieni

Tradycyjny – W razie potrzeby konieczne będzie usunięcie kamieni wrażliwych na ciepło, aby można było podgrzać cały pierścień i wykonać połączenie lutowane.

Spawacz Orion – Zmieniając rozmiar pierścienia za pomocą Oriona, możesz wyciąć pierścień, gdziekolwiek potrzebujesz, założyć trójkątny pilnik do nowego złącza i spiłować „V” w pierścieniu. Umożliwi to przyspawanie dolnej części stopki i ponowne połączenie pierścienia. Biorąc drut o grubości 26, z tego samego rodzaju metalu, z którego wykonany jest pierścień (ze względu na kolor), można ułożyć go wzdłuż na spodzie grani i przyspawać pod kątem 45 stopni między podstawą pierścienia a strona drutu, przy około 15 ws energii.

Poziom ciepła wprowadzany do złącza będzie niski, dzięki czemu sztuczne kamienie wytrzymają, będziesz mógł trzymać pierścień przez cały czas, aby zachować kontrolę nad swoją pracą.

zmiana rozmiaru pierścionka

Kreatywna praca

Tradycyjny – Podczas kreatywnej pracy z lutowiem owijasz przedmioty w drut, aby go mocno trzymać. Podczas podgrzewania głowa powoduje, że metallic kurczy się lub rozszerza na różne sposoby, co powoduje ruch elementu. Powoduje to konieczność pozostawienia go do ostygnięcia, a następnie zresetowania go, a następnie ponownego podgrzania, aby wykonać połączenie lutowane.

Spawacz Oriona – Strefa wpływu ciepła jest tak mała, że ​​można „spinać” kawałki razem w trybie łuku pulsacyjnego, dzięki czemu wszystko jest ciasno na miejscu. W tym momencie ci, którzy kochają lut, mogą następnie podgrzać elementy do lutowania, bez bólu głowy i kurczenia się/rozszerzania.

praca z pierścieniami skokowymi

Praca z pierścieniami skokowymi

Tradycyjny – Z latarką i lutownicą pewne zamknięcie pierścienia skokowego jest po prostu niemożliwe. Np. gdy trzeba zapiąć pierścionek na bawełnianej bransolecie za pomocą tradycyjnej latarki i lutować, spowoduje to duże ryzyko spalenia całej bransoletki.

Spawacz Oriona – Orion Welder umożliwia spawanie bawełny niedźwiedziej, łupka lub prawie wszystkiego, co wrażliwe. Strefa wpływu ciepła to zaledwie milimetr, co pozwala zamknąć pierścienie skokowe lub wykonać spoiny, które wcześniej były dla większości niemożliwe.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy ekspertem, możesz wypróbować niektóre z naszych samouczków dotyczących lutowania? Tylko upewnij się, że masz wszystkie narzędzia i sprzęt jubilerski, których potrzebujesz, aby zacząć. Lub, jeśli chcesz jeszcze bardziej urozmaicić swój zestaw umiejętności, dowiedz się więcej o sztuce osadzania kamienia na naszym blogu lub zapoznaj się z naszą ofertą lutowania biżuterii dla początkujących, aby rozpocząć.

Zachowaj to na później

Autor: Maria Hussain