March 26, 2023

Model News

Zachwyceni entuzjaści mody

The wonderful world of CAD

4 min read

WSZYSTKO O CAD

CAD: Computer system Aided Design and style to wykorzystanie oprogramowania komputerowego do projektowania i tworzenia cyfrowego rysunku 2D lub modelu 3D. To idealna platforma do tworzenia różnorodnych projektów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dzięki 3D CAD możesz z łatwością udostępniać, analizować i modyfikować projekty, otwierając drzwi do kreatywności i innowacyjności. Aby pójść o krok dalej, oferujemy usługę drukowania 3D Twoich projektów CAD z wysokiej jakości metali szlachetnych, ożywiając Twój projekt.

Kiedy po raz pierwszy wprowadzono CAD, nie uznano go za propozycję ekonomiczną ze względu na wysoką cenę maszyn. Ale wraz z ewolucją technologii i wzrostem wykorzystania komputerów pod koniec lat 2010 wiek, wprowadzenie minikomputera i mikroprocesora niedługo później, umożliwiło inżynierom i projektantom korzystanie z plików CAD, które pokazywały dokładną reprezentację obiektów pod wszystkimi kątami, wymiarami i właściwościami.

Dlaczego warto korzystać z CAD?

Możesz wykazać się kreatywnością i rozpocząć proces projektowania: Twórz łatwo edytowalne projekty, korzystając z szybszego procesu przeprojektowywania elementów. Masz możliwość renderowania swoich projektów, zanim jeszcze zostaną wykonane.

Chociaż CAD jest niezwykle wszechstronny, jest szeroko stosowany do projektowania sprzętu, narzędzi, a teraz projektów biżuterii w ramach procesów produkcyjnych. Pozwala projektantom i wytwórcom biżuterii planować i rozwijać swoją pracę na komputerze z możliwością edycji, drukowania i modyfikowania ich projektów pod kątem przyszłych zmian.

Kluczową zaletą korzystania z oprogramowania CAD jest szybka możliwość edycji w porównaniu z tradycyjnymi metodami ręcznymi. CAD jest szeroko stosowany od projektowania projektu koncepcyjnego po produkcję różnych mechanizmów. CAD znacznie skraca czas projektowania, przedstawiając dokładne symulacje przed fizycznym użyciem lub przetestowaniem modelu w praktycznych zastosowaniach. Połączenie CAD z CAM (Personal computer Aided Production) jeszcze bardziej unowocześnia rozwój produktu.

Zastosowania CAD

Modele 3D są bardzo ważne w nowoczesnym projektowaniu biżuterii w branży jubilerskiej. Modele CAD służą do projektowania biżuterii o dowolnym kształcie lub materiale, w tym z metali szlachetnych.

CAD może być używany do tworzenia wstępnych układów i projektów, ma możliwość zawierania skomplikowanych szczegółów i dokładnych obliczeń w celu uzyskania prawdziwych modeli 3D, w tym szczegółowych elementów biżuterii, takich jak wisiorki, pierścionki i kolczyki. Zasadniczo jest to tworzenie i uwalnianie twoich rysunków do życia. W świecie druku 3D z Cooksongold oznaczałoby to ożywienie dowolnego projektu z metalu szlachetnego, w którym drukujemy dla Ciebie.

CAD upraszcza proces produkcji, umożliwiając szybszy transfer szczegółowych informacji o obiekcie w formacie komputerowym, który można uniwersalnie zinterpretować. Może być używany do projektów 2D lub 3D, z narzędziami CAD umożliwiającymi postrzeganie wspomnianego obiektu pod każdym kątem.

CAD jest dziś nasycony w kilku branżach, w tym w produkcji, elektronice, lotnictwie i przemyśle jubilerskim. CAD bardzo inspiruje innowacyjność i daje możliwość wbudowania wyobraźni w rzeczywistą przestrzeń jednocześnie przyspieszając produktywność.

Wykorzystanie CAD w projektowaniu biżuterii:

Mówiąc prościej, plik CAD Twojego projektu i/lub obiektu jest używany do drukowania modelu woskowego w 3D, który następnie może zostać odlany w wybrany przez Ciebie steel szlachetny. Ten proces drukowania 3D jest znacznie bardziej wydajny niż tworzenie i produkcja ręcznie robionego modelu woskowego, co ewoluuje w branży jubilerskiej i czyni ją nową, często stosowaną praktyką, szczególnie w ciągu ostatniej dekady.

Projektant 3D jest w stanie zwizualizować ostateczną biżuterię na dużo wcześniejszym etapie, zamiast czekać na jej fizyczną produkcję. Umożliwia to również projektantowi przewidzenie wszelkich możliwych wad projektowych i wykorzystanie konkretnych wytycznych projektowych, aby upewnić się, że jest idealny do wydrukowania. Oszczędność kilku godzin projektowania za pomocą oprogramowania CAD zamiast ręcznego rysowania swojego dzieła. Kolejną kluczową zaletą jest to, że jako projektant biżuterii jesteś w stanie oszacować wagę metalu przed produkcją, w wyniku czego wprowadzasz wszelkie zmiany przed podjęciem decyzji o wydrukowaniu projektu i dostosowaniu lub skalowaniu, jeśli to konieczne.

Zalety oprogramowania CAD:

Łatwo edytowalne projekty

Efektywność w jakości projektowania

Wzrost produktywności projektanta

Szybszy proces przeprojektowania elementów

Możliwość renderowania projektów przed ich wykonaniem

Może pozwolić na projektowanie organiczne za pomocą różnych technik modelowania

Rozpocznij dzisiaj:

To nowoczesne podejście do projektowania, a wszystko czego potrzebujesz to komputer i odpowiednie oprogramowanie dla Ciebie! Możesz nawet użyć tabletu graficznego zgodnego z oprogramowaniem CAD, dzięki czemu możesz projektować w podróży. Pierwszym krokiem jest wybór oprogramowania do projektowania 3D. CAD może być zniechęcający, ale jako technologia istnieje wiele miejsc, w których można nauczyć się projektować za pomocą CAD. Istnieją bezpłatne zasoby, takie jak YouTube, z doskonałym wglądem w informacje i kilka dodatkowych zasobów, takich jak płatne kursy, nawet na poziomie studiów. Oferujemy również przewodnik po oprogramowaniu CAD 3D, którego możesz użyć na naszej stronie internetowej, aby tworzyć projekty CAD, a dokładniej projekty biżuterii CAD, które możesz wydrukować w 3D u nas w prostym, 3-etapowym procesie tworzenia przesyłania, drukowania, o którym możesz dowiedzieć się więcej w naszym poprzednim Poczta.

Zachowaj to na później

Autor: Cooksongold