November 28, 2022

Model News

Zachwyceni entuzjaści mody

Samouczek dotyczący kolczyków z wisiorkami: bezpłatny projekt | Biżuteria

3 min read

Ostatnio potrzebowałam pary kolczyków na specjalne wydarzenie. Musiały być gotowe do noszenia w ciągu godziny. Zwykle nie zbieram moich narzędzi i materiałów w godzinę, nie mówiąc już o przemyślanym projekcie, nie mówiąc już (!) o skończonym projekcie! To musiało być szybkie i łatwe, jeśli miałam mieć idealne akcesorium, więc zaczęłam grzebać.

Powyżej: gotowe kolczyki z drutu wykonane przy użyciu elektroformowane wisiorki lampwork wykonane przez Patty Lakinsmithdrut miedziany, łańcuch miedziany i kilka narzędzi.

Złapałem kilka ulubionych wisiorków ukrytych podczas pandemii (dziękuję Patty Lakinsmith za kontynuowanie produkcji i sprzedaży on the net przez ostatnie dwa lata), trochę drutu, łańcuszka i narzędzi. Wisiorki mogły sprawić, że wszystko wyglądało ładnie, akcenty elektroformowania pomogły mi wskazać, z jakimi metalami pracować, a narzędzia poprowadziły stamtąd.

Oto jak je zrobiłem:

Materiały:

Materiały do ​​wykonania kolczyków z elektroformowanymi zawieszkami lampwork
Miedziany drut, miedziany łańcuszek i elektroformowane wisiorki lampwork autorstwa Patty Lakinsmith.

Narzędzia:

Narzędzia ręczne do zrobienia zabawnej pary kolczyków
Kilka narzędzi ręcznych sprawia, że ​​tworzenie zabawnej pary kolczyków jest bardzo proste.

Samouczek dotyczący kolczyków z drutem z elektroformowanymi wisiorkami

Krok 1:

Równo odciąć jeden koniec długości drutu. Uformuj małą, prostą pętlę wokół 2 mm cylindra szczypiec do formowania lub tworzenia kabłąków.

Tworzenie dużej pętelki w bigle do zawieszania kolczyków
Formowanie bigla na szczypcach równoległych Wubbers.

Umieść drut w szczękach szczypiec równoległych tak, aby górna część pętli opierała się o bęben szczypiec równoległych. Uformuj drut wokół większej beczki.

Przytnij przewód około 3/4″ poza szczypcami. Delikatnie wygnij koniec drutu w stosunku do mniejszego korpusu szczypiec, aby uzyskać ładne wykończenie. Powtórz, aby utworzyć dwa bigle.

Para bigli do zawieszek na kolczyki
Bigle formowane z drutu miedzianego o grubości 21 mm.

Opcjonalnie: użyj zaokrąglarki do drutu lub wiertła garnkowego, aby „zaokrąglić” koniec drutu. Ten krok zapewnia dodatkowy komfort noszącemu.

Krok 2:

Umieść bigle na bloku ławki. Wbij bigle, aby utwardzić drut. Pomoże to zachować kształt bigla podczas noszenia i przechowywania w pudełku na biżuterię.

Bigle hartujące do zawieszek
Użyj nylonowego (lub podobnego) młotka i bloku, aby utwardzić bigle, aby zachowały swój kształt.

Wskazówka: Przeczytaj Podstawy tworzenia biżuterii z drutu, aby uzyskać więcej informacji na temat drutu i podstawowych informacji.

Krok 3:

Otwórz ogniwo na jednym końcu łańcuszka i dodaj pętlę na jednym dużym wisiorku zamknij connection. Otwórz prostą pętlę na biglu i wsuń ogniwo w łańcuszek, około 1 cal nad wisiorkiem zamknąć pętlę.

Kolczyk wiszący lampwork elektroformowany
Duża elektroformowana zawieszka lampwork przymocowana do łańcuszka na bigle.

Otwórz ogniwo łańcuszka około 2 1/2″ od bigla, usuń pozostały łańcuszek, a następnie wsuń pętelkę na małą zawieszkę zamknij website link.

Elektroformowana zawieszka lampwork przymocowana do długości łańcuszka
Obydwa zawieszki lampwork elektroformowane przymocowane do łańcuszka.

Wskazówka: Jeśli ogniwo łańcucha jest zbyt małe, aby pomieścić pętlę wiszącą, użyj pierścienia łączącego, aby połączyć je ze sobą.

Powtórz, aby utworzyć pasujący kolczyk.

Związane z: 10 kolczyków do zrobienia w godzinę


Czynności opisane w tym samouczku dotyczącym kolczyków z drutu można powtórzyć, aby stworzyć tak wiele rodzajów kolczyków — aby szybko i łatwo stworzyć parę, zainspiruj się koralikami i wisiorkami już w swojej skrytce lub nie spiesz się i baw się dobrze, kupując coś nowego.

Tammy nosząca kolczyki przedstawiała wisiorki lampwork z elektroformowanymi lampami
Tammy nosi swoje nowo wykonane kolczyki!

Pójdź o krok dalej i naucz się tworzyć własne projekty lampworków. Patty oferuje warsztat galwaniczny pod koniec lipca 2022 r. za pośrednictwem naszego programu [email protected], który pokaże Ci, jak ulepszyć swoją pracę ze szkłem.

Jeśli wykonasz parę kolczyków tą metodą, z przyjemnością je zobaczymy! Oznacz @interweavejewelry na Instagramie lub udostępnij zdjęcie w komentarzach do tego samouczka.

Tammy Honaman
Dyrektor ds. treści


Projekty i techniki dla kolczyków z drutu