November 28, 2022

Model News

Zachwyceni entuzjaści mody

Pożegnaj się ze spamem na Instagramie w kilku krokach

5 min read

Czy wiesz, że każdy cierpiał na chorobę komentarzy spamowych w pewnym momencie swojego życia? Zgadza się, dopóki masz publiczne konto na Instagramie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zainfekowała Cię grypa w komentarzach spamowych. Powiedz mi, jeśli masz jeden z następujących objawów:

„Uwielbiam swój put up! Chcesz zdobyć więcej obserwujących?|Sprawdź hyperlink w naszym biografii!|”

Albo coś w stylu…

„👋🏻👀😵😍😲🤑🙀❤️ 🧡 💛 💚 💙 💜 🖤”

„Chcesz zacząć zarabiać jako influencer na Instagramie? Śledź nas po więcej!”

Jeśli odpowiedź brzmi tak i otrzymałeś podobne komentarze, zostałeś zainfekowany przez spamerów! O nie! Może to być szczególnie denerwujące również dla Twoich obserwujących. Spamerzy mają tendencję do szukania innych kont poprzez ostatnio odwiedzony profil. Jeśli próbujesz zbudować autentyczną publiczność, możesz spotkać się z reakcją swoich obserwatorów. Twoje statystyki będą również nieprawidłowe, jeśli głównym źródłem komentarzy będą spamerzy na Instagramie.

Odkładając na bok żarty związane z chorobami, spamerzy są uciążliwi, ale istnieje sposób na pozbycie się irytujących komentarzy. W poniższym artykule omawiamy, jak automatycznie blokować komentarze spamowe, jak ukrywać nieodpowiednie komentarze, skąd pochodzą ci spamerzy i dlaczego możesz być celem.

smartfon z aplikacją Instagram na ekranie głównym

Prawdziwi ludzie rzadko kiedy spamują. Często boty na Instagramie są odpowiedzialne za irytujące komentarze. Używają fałszywych kont, za pośrednictwem których rozpowszechniają swój spam.

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego ja? Dlaczego zostałem skierowany do otrzymywania komentarzy spamowych na Instagramie?

Niech zgadnę, używasz hashtagów pod swoimi postami, aby uzyskać szerszy zasięg na swoim koncie, prawda? Załóżmy, że użyłeś jednego z najpopularniejszych hashtagów: #ootd. Spamerzy, którzy chcą promować sprzedaż odzieży, natychmiast dowiedzą się, że interesujesz się modą. Przejrzą najnowsze posty w hashtagu i zostawią do nich komentarze.

Zapewne zastanawiasz się, w jaki sposób spamerzy czerpią korzyści z komentarzy? Spamerzy zwykle mają nadzieję, że sprawdzisz ich profil poprzez pozostawiony przez nich komentarz. Jeśli jesteś influencerem lub po prostu lubisz kupować ubrania, możesz natknąć się na ich konto modowe i przeglądać wysokiej jakości zdjęcia butów i innych ubrań.

Niektórzy ludzie mogą nawet posunąć się do śledzenia wstecz, a zły program bota spamowego zostaje osiągnięty! Teraz mogą zacząć sprzedawać Ci swoje produkty i jeszcze więcej spamować.

Pewnie myślisz, że po prostu rzucę swoje szaleństwo na hashtag i zostawią mnie w spokoju. Niestety hashtagi nie są jedynym crackiem, przez który przenikają.

Na przykład możesz być wielkim fanem kogoś takiego jak Selena Gomez. Możesz skomentować pod jednym z jej postów związanych z makijażem, mówiąc, jak bardzo doceniasz produkt lub coś w tym rodzaju. Spamerzy mogą wtedy skierować na Ciebie cel – teraz wiedząc, że doceniasz produkty do makijażu i urody, i zaczynają spamować na 10 temat.

Prawda jest taka, że ​​fałszywe konta mogą być irytujące. Na szczęście istnieje sposób na powstrzymanie komentarzy spamowych na Instagramie i właśnie tym chcę się z Wami podzielić! Ale najpierw wyjaśnijmy szybko, dlaczego na Instagramie jest tak wielu spamerów?

Dlaczego na Instagramie jest tylu spamerów?

Identyfikacja kont spamowych na Instagramie to ciężka praca. Większość botów jest zaprogramowana do aktywnego utrzymywania komentarzy i polubień, co zapobiega ich wykryciu przez aplikację. Aplikacja robi bardzo niewiele, aby aktywnie ścigać lub blokować spamerów. Ogólnie konta są usuwane przez Instagram tylko wtedy, gdy były nieaktywne przez pewien czas lub jeśli zostały zgłoszone lub zablokowane przez wielu użytkowników. Aktywne spamowanie w sekcji komentarzy sprawia, że ​​boty są z dala od radaru.

Nasza aktywność on the net jest przechowywana i monitorowana przez wiele stron internetowych i wyszukiwarek. Pomyśl tylko o liczbie żądań zgody na pliki cookie, które otrzymujesz w ciągu dnia. Tak, pliki cookie pomagają witrynom dostarczać nam lepsze i dokładniejsze sugestie. Jednak są to również te very same informacje, których używają boty, aby pomóc im znaleźć następną ofiarę spamu. Przy tak dużej liczbie spamerów i bardzo niewiele robi się, aby się ich pozbyć, nic dziwnego, że Instagram jest ich polem gry.

Teraz, gdy znasz już wewnętrzne działanie botów spamowych, znajdźmy sposób na ograniczenie tych komentarzy spamowych. Wiele narzędzi pomaga przestać otrzymywać spamowe wiadomości DM lub spamowe komentarze na postach na Instagramie, ale najskuteczniejszym sposobem jest połączenie kilku metod. Więc najpierw spójrzmy, jak możemy ręcznie zminimalizować komentowanie, a następnie przyjrzyjmy się różnym narzędziom.

Metoda 1 – Przełącz ustawienia profilu

Krok 1: Przejdź do swojego profilu. Naciśnij przycisk Ustawienia (10 z trzema kropkami).

Instagram "Ustawienia" Ekran

Krok 2: Przewiń w dół, aby znaleźć „Prywatność”.

Instagram "Ustawienia prywatności" Ekran

Krok 3: Znajdź „Komentarze” i naciśnij go.

Instagram "Zezwalaj na komentarze od" Ekran

Krok 4: Przejdź do „Zezwalaj na komentarze od” i włącz „Osoby, które obserwujesz”.

Krok 5: Wróć do „Kontrolki komentarzy”.

Krok 6: Naciśnij „Zablokuj komentarze z”, jeśli chcesz zablokować komentarze z określonych kont.

Instagram "Zablokowani komentatorzy" Ekran

Krok 7: Wpisz nazwy kont, które chcesz zablokować.

To z pewnością zmniejszy co najmniej 70% aktywności spamowej w Twoim profilu. Oto kolejna metoda, której możesz użyć, która pomoże również innym użytkownikom pozbyć się spamerów.

Metoda 2 – Zablokuj spamerów

Krok 1: Przejdź do profilu na Instagramie bota.

Krok 2: Naciśnij trzy kropki.

Krok 3: Naciśnij Blokuj. Możesz też zamiast tego zdecydować się na ich zgłoszenie i zablokowanie później.

Krok 4: Jeśli naciśniesz Zablokuj, zostaniesz zapytany „Dlaczego zgłaszasz konto?” Wybierz opcję „To spam”.

Metoda 3 – Wyłącz podążanie za sugestiami

Krok 1: Przejdź do ustawień profilu.

Instagram "Ustawienia profilu" Ekran

Krok 2: Zaznacz pole obok „ Uwzględnij swoje konto podczas polecania podobnych kont, które ludzie mogą chcieć obserwować.

Uniemożliwi to Instagramowi sugerowanie Twojego konta spamerom.

Metoda 4 – Przełącz się na konto prywatne

Krok 1: Przejdź do ustawień profilu.

Krok 2: Przejdź do prywatności konta.

Krok 3: Naciśnij pole, aby zaznaczyć „Konto prywatne”

Posiadanie konta prywatnego oznacza, że ​​możesz kontrolować całą listę obserwujących i decydować, z którymi pożegnać się na zawsze. Gdy je usuniesz, będą musieli poprosić o obserwowanie Ciebie, a Ty możesz po prostu odmówić. Konto prywatne utrzymuje również Twoje informacje z dala od wygłodniałych oczu spamerów, gwarantuje, że będziesz otrzymywać mniej wiadomości i powstrzyma komentarze botów wkradających się na Twoje konto.

Metoda 5 – Pobierz aplikację antyspamową

Aplikacje antyspamowe mogą wiele dla Ciebie zrobić, jeśli nie chcesz przełączać się na konto prywatne. Nie tylko oszczędzą Twój czas, ale zapewnią bardzo potrzebną ochronę przed spamem i komentarzami.

Świetna aplikacja to SpamGuard, który potrafi identyfikować komentarze spamowe i pozwala pozbyć się ich jednym kliknięciem. Wiele aplikacji antyspamowych może pomóc w rozwiązaniu problemów z botami.

Zanim pójdziesz

Masz problemy ze spamem na Instagramie? Niezależnie od tego, czy chcesz usunąć wszystkich obserwujących na Instagramie, czy zająć się zdjęciami spamu na Instagramie, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci to osiągnąć dzięki naszym najlepszym przewodnikom! Przeprowadzamy setki godzin badań, aby pomóc Ci na zawsze pożegnać się ze spamem.

Czy masz w zanadrzu jakieś sztuczki, jeśli chodzi o radzenie sobie ze spamerami? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!