December 5, 2022

Model News

Zachwyceni entuzjaści mody

Powrót do ruchu detalicznego spada z powodu strajków kolejowych

1 min read

BIULETYN INFORMACYJNY

28 czerwca 2022 | przez Biuletyn Handlowy

Nowe dane pokazały, że ożywienie w ruchu detalicznym w Wielkiej Brytanii zwolniło w zeszłym tygodniu, kiedy Związek RMT przeprowadził strajki kolejowe.

Dane z British Retail Consortium pokazują, że frekwencja spadła o 3,9% w porównaniu ze średnią z poprzednich czterech tygodni.

Stwierdzono, że czwartek był najgorszym dniem, ze spadkiem o 13,7%, a następnie wtorek z wynikiem -9,4%. Patrząc na różne kierunki, ulice handlowe osiągnęły najsłabsze wyniki z 3,3% spadkiem.

Tymczasem frekwencja w Londynie spadła o 1,4% w ciągu całego tygodnia, ale spadła o 7,4% we wtorek, kiedy ludzie dotknęli zarówno strajki kolei, jak i metra.

Helen Dickinson, dyrektor naczelny British Retail Consortium, powiedziała: „Zgodnie z oczekiwaniami, ruch podmiejski został uderzony przez wielu pracujących z domu, aby uniknąć niepotrzebnych podróży, co ma wpływ na i tak już narażone firmy w centrach miast zależne od tych dojeżdżających. Chociaż mamy nadzieję, że w kolejnych tygodniach i miesiącach liczba klientów odbije się, nadchodzi trudny czas dla company, ponieważ koszty nadal rosną, a konsumenci zaciskają pasa”.

Wyślij 10 artykuł do znajomego

Aby korzystać z tej funkcji, musisz być zalogowany.

Zaloguj się tutaj