December 5, 2022

Model News

Zachwyceni entuzjaści mody

Pierścionki z antycznego złota: najpiękniejsze wzory

3 min read

Ostatnio coraz więcej osób nosi antyczne złote pierścionki. Tutaj znajdziesz jedne z najpiękniejszych wzorów na rynku. Prawdziwy splendor!

Taka biżuteria to prawdziwe dzieła sztuki, które mają moc wyróżnienia się w wyjątkowy sposób. W rzeczywistości pierścionki były jednymi z pierwszych modnych akcesoriów wymyślonych przez ludzi, ze względu na łatwość ich wykonania. Ponadto te fascynujące klejnoty zawsze miały za sobą specjalne znaczenie.

Na przestrzeni dziejów niektórzy ludzie twierdzili, że złote pierścienie zostały zainspirowane Słońcem lub Księżycem, podczas gdy inni twierdzili, że pierścienie mają znaczenie mistyczne: łączą świat, który znamy – świat ludzi – ze światem duchowym i boskim. I oczywiście pierścionki są uważane za symbol miłości (złote obrączki ślubne i zaręczynowe to najbardziej zużyty rodzaj pierścionków na świecie).

https://www.youtube.com/view?v=Q67XhcWbpYo

Starożytna historia antycznych złotych pierścionków

Najstarsza legenda o pierścieniu jako symbolu miłości sięga czasów egipskich faraonów. Zanim odkryli obróbkę metali, utkali pierścienie z papirusu jako symbol wiecznej miłości, która nie ma początku ani końca. To również Egipcjanie wybrali palec serdeczny do noszenia tej biżuterii. Wierzono, że żyła prowadząca bezpośrednio do serca, później nazwana „vena amorisprzez Greków, biegł od tego palca.

W epoce metalu antyczne pierścionki wykonane ze złota miały nieregularne krawędzie i nie były wypolerowane do perfekcji, tak jak są dzisiaj. Pierścionki były zwykle używane do pokazania bogactwa noszącego lub mogły być również używane jako waluta.

W średniowieczu antyczne złote pierścionki coraz częściej zdobiono kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi. Stają się również coraz bardziej popularne podczas ceremonii ślubnych, umieszczane na palcu wskazującym, a nie serdecznym.

Renesans wydobył niezwykle pięknie zdobione antyczne złote pierścienie. Również w tym czasie we Francji obrączki miały w środku napisy obiecujące wieczną miłość.

Pierścionki z antycznego złota w dzisiejszych czasach

Dziś antyczne złote pierścionki można nosić do każdego stroju i na każdą okazję.

Możesz kupić najpiękniejsze złote pierścionki z Biżuteria antyczna DSF sklep internetowy. Posiadamy szeroką gamę antyków, z których możesz wybrać dla siebie lub swoich bliskich.

Pierścionki z antycznego złota mają różne kształty i wzory i są świetnymi pomysłami na prezent. Urodziny, Walentynki, Dzień Matki, ukończenie szkoły, rocznica i tak dalej – taka biżuteria jest idealna na każdą okazję. Możesz wybierać od prostych złotych pierścionków po pierścionki zdobione kamieniami szlachetnymi i niepowtarzalne wzory wykonane przez mistrzów jubilerstwa.

Jeśli chodzi o style, znajdziesz nawet antyczne złoto pierścionki dla miłośników zwierząt, pierścionki przedstawiające miłość itp. Nie sposób nie znaleźć odpowiedniego pierścionka. A ceny są uczciwe, więc masz wszelkie powody do jednego z naszych specjalne pierścienie z kolekcji DSF Antique Jewelry.

Na koniec chcielibyśmy wiedzieć, co ogólnie myślisz o antycznych złotych pierścionkach. Czy podoba Ci się ten rodzaj wyjątkowo wykonanych starożytnych klejnotów? Jeśli tak, to czy nosisz je tylko jako dodatki, czy mają dla Ciebie jakieś znaczenie?