December 5, 2022

Model News

Zachwyceni entuzjaści mody

Jak zrobić jedwabną wstążkę i naszyjnik krawat Cameo Bolo?

3 min read

Jest marzec i wszyscy jesteśmy gotowi do przejścia na wiosnę. Dla mnie częścią tego przejścia jest biżuteria, którą noszę – cięższa, ciemniejsza biżuteria ustępuje miejsca lżejszym i jaśniejszym akcesoriom. Mając to na uwadze, oto zabawne i kolorowe podejście do tradycyjnego krawata bolo, ale wykonanego z barwionych jedwabnych wstążek i kaboszonów z płaskimi plecami. Projekt powstaje dość szybko, więc Ty też możesz być gotowy na powitanie wiosny!

Gotowe, gotowe, gotowe!

Będziesz potrzebować tych materiałów eksploatacyjnych:

Narzędzia:

Inne zaopatrzenie:

  • jednorazowa powierzchnia klejąca (płyta papierowa)
  • aplikator typu stick-adhere (wykałaczka)
  • folia aluminiowa
  • papierowe ręczniki

Bardzo przewód bolo ma średnicę około 3 mm+ i wyniki slajdów bolo przygotuj się, aby dostosować się do rozmiaru. Ponieważ jedwabna wstążka jest cieńsza, będziesz musiał zacisnąć bolo do tyłu, aby zmniejszyć rozmiar otworu na sznurek. Aby zapewnić stabilność połączenia klejowego, najlepiej zrobić to przed trwałym przymocowaniem bolo z powrotem do kamei.

Oto obraz „przed i po” znalezionego slajdu bolo. Jeśli masz problemy z dostosowaniem znajdowania bolo przez szczypanie, możesz użyć Szczypce nylonowe. Szczęki szczypiec z nylonowymi szczękami nie porysują metalowych elementów biżuterii, jak robią to zwykłe metalowe szczypce.

W jubilerstwie klej to „zimne połączenie”, które łączy ze sobą różne elementy. Ten projekt łączy platerowany mosiężny tył bolo z plastikowym kaboszonem kamei, więc klej, który będzie działał z obydwoma materiałami, jest kluczem do sukcesu. Wybrałam mój ulubiony klej jubilerski, dwuskładnikową żywicę epoksydową. Dwuskładnikowa żywica epoksydowa współpracuje z większością nieporowatych powierzchni.

Klejenie metalowych elementów 101

A bezpłatny pdf do druku zawiera pomocne wskazówki i porady dotyczące klejenia od Rings & Items. I nie zapomnij klej.

Kleje epoksydowe tworzą silne wiązania. Większość produktów epoksydowych, takich jak Epoxy 330, zaleca mieszanie równych części żywicy i utwardzacza. Delikatnie wymieszaj klej do wymieszania zapoznaj się z instrukcjami dołączonymi do marki kleju.

Przed rozpoczęciem upewnij się, że twoje kawałki są czyste i suche. Następnie nałóż odrobinę kleju na tylną część szkiełka bolo i rozprowadź go równomiernie. Elementy na przedniej stronie kamei mają niską płaskorzeźbę, która uniemożliwia im siadanie na blacie. Lubię używać kawałka zgniecionej folii, aby podeprzeć kameę i utrzymać ją tak poziomą, jak to możliwe.

Odłóż przyklejoną kameę na bok w ciepłym miejscu, aby zestaliła się i utwardziła. Klej zaczyna wiązać po około 15 minutach i utwardza ​​się po około 2 godzinach. Lubię obserwować sklejony kawałek, dopóki się nie stwardnieje – jeśli scena nie jest wypoziomowana, znalezisko slajdu bolo może się przesunąć i wymagać zmiany pozycji. Gdy klej stwardnieje, nie będzie problemu.

Dwuskładnikowy klej epoksydowy 330 wysycha bezbarwnie. 10 centralny ingredient bolo jest gotowy do wykończenia.

Odkrycie slajdu bolo może być mylące z powodu dodatkowych otworów przypominających rurki. Użyj dużych i zewnętrznych otworów przypominających rurkę, aby przewlec wstążkę.

Przeciągnij wstążkę przez jedną stronę znalezionego slajdu bolo. Następnie wyprostuj wstążkę, aby usunąć wszelkie skręty i przeciągnij drugi koniec wstążki przez przeciwległy otwór.

Oto dopasowana wstążka na slajdzie bolo.

Aby dodać ozdobę i wagę, zakończ końce wstążki dwa koraliki z dużymi otworami. Nałóż koralik na koniec wstążki w zależności od długości koralika może być konieczne użycie pęseta do koralików do tego zadania.

Zawiąż węzeł około 1/2 cala od końca wstążki i zaciśnij węzeł. Złóż ogon wstążki i wsuń go w wstążkę po drugiej stronie węzła. Delikatnie pociągnij koralik do węzła, jednocześnie wciągając ogonek wstążki do otworu koralika (pomocne może być szturchanie pęsetą do koralików).

Oto gotowe końcówki z koralikami. Ta metoda wykończenia jest prosta, czysta i atrakcyjna.

Naszyjnik Bolo Tie „Sundance” autorstwa projektantki Rings & Issues Mollie Valente.

Naszyjnik Bolo Tie „Panama” autorstwa projektantki Rings & Points Mollie Valente.

Robić rzeczy,

Mollié

Przyjazny dla druku, PDF i e-mail