November 28, 2022

Model News

Zachwyceni entuzjaści mody

Jak używać mopa do polerowania | Ławka

4 min read

Używanie mopa do polerowania jest niezbędną techniką wymaganą przez wszystkich jubilerów, którzy pracują głównie z metalami szlachetnymi i jest to technika, której opanowanie wymaga praktyki.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś doświadczonym twórcą biżuterii i szukasz dodatkowych wskazówek, przeczytaj nasz przewodnik dotyczący skutecznego używania mopa do polerowania. Po opanowaniu możesz wypolerować i wzmocnić połysk pięknej biżuterii za pomocą metalowych mopów do polerowania.

Polerowanie pierścionka

Jak polerować biżuterię za pomocą mopów do polerowania?

Polerowanie to proces polerowania metalu za pomocą mopa polerskiego lub tarczy polerskiej, która jest pokryta pastą polerską lub różem jubilerskim. Mop do polerowania utrzymuje związek polerski, podczas gdy związek jest luźnym materiałem ściernym, który tnie metal.

Jakie są rodzaje mopów do polerowania?

Zanim nauczysz się, jak używać mopa do polerowania z biżuterią, musisz zapoznać się z różnymi dostępnymi rodzajami kół i mopów. Przeczytaj nasze dedykowane posty na temat różnych rodzajów tarcz polerskich i mopów do polerowania, a także różnych rodzajów mieszanek polerskich, zanim zaczniesz uczyć się podstaw polerowania oraz jakich mopów i mieszanek do polerowania należy używać, aby uzyskać pożądany efekt.

Jak skutecznie używać mopa do polerowania?

Oto proces polerowania i polerowania od początku do końca. Użyj tego jako przewodnika, gdy zaczniesz polerować swoje elementy na końcowych etapach produkcji biżuterii

Krok pierwszy: oczyść swój metal

Zanim zaczniesz polerować i polerować, musisz dokładnie wyczyścić steel. Gdy po formowaniu na metalu pozostały brud lub pozostałości, może być trudno wyraźnie dostrzec rysy na powierzchni. Czyszczenie myjką ultradźwiękową lub pumeksem przed polerowaniem da ci

znacznie lepszy pomysł na to, jak daleko posunąć proces polerowania, aby wyeliminować wszelkie zadrapania, które pojawiły się w procesie tworzenia elementu.

Krok drugi: noś ochronę bezpieczeństwa

Upewnij się, że masz dostęp do okularów ochronnych przed uruchomieniem silnika do polerowania. Idealne są okulary ochronne lub osłona twarzy. Taśma chroniąca palce ochroni dłonie przed tarciem, gdy mop do polerowania obraca się i zaczynasz polerować. Pamiętaj, aby związać włosy i podwinąć rękawy, aby nie zahaczały o obracający się mop, a także załóż fartuch, aby chronić ubranie. Jednak proszę nie nosić rękawiczek, chociaż jest to kuszące, mogą zostać pochwycone przez silnik, powodując poważne szkody

Krok trzeci: wybierz odpowiedni mop do polerowania

Teraz możesz wybrać pastę do polerowania i mop do polerowania. Na początek musisz wybrać sztywniejszy buff, taki jak twardy mop perkalowy. Musisz również zacząć od gruboziarnistej pasty do polerowania w stosunku do materiału, z którym pracujesz. Na przykład, jeśli pracujesz ze złotem, możesz zacząć od brązowej mieszanki Tripoli. Jeśli pracujesz z metalem nieszlachetnym, możesz zacząć od żółtej lub niebieskiej mieszanki Luxi.

Proces używania zmotoryzowanego mopa do polerowania i earlier do polerowania jest podobny do używania papieru ściernego – zacznij od najgrubszej pasty i przejdź do drobniejszych, aby uzyskać połysk.

Krok czwarty: Przygotuj swój mop do polerowania

Po wybraniu odpowiedniej pasty polerskiej do swojego elementu, możesz teraz zastosować ją do polerowania. Możesz to zrobić, powoli obracając zmotoryzowany mop do polerowania i lekko dociskając mieszankę do wirującej tarczy. Tylko niewielka ilość musi być nałożona na tarczę, aby związek zadziałał podczas polerowania, nie przeciążaj tarcz polerskich, ponieważ może to utrudnić końcowy efekt.

Krok piąty: używanie mopa do polerowania

Teraz możesz zabrać się do pracy. Trzymaj ingredient, z którym pracujesz, przy obracającym się kole, wywierając tylko niewielki nacisk. Nie ma potrzeby wywierania zbyt dużego nacisku, ponieważ wzmocnienie wirowania powinno wykonywać za ciebie pracę. Aby uzyskać najlepsze wyniki, mop do polerowania powinien obracać się z prędkością 3000 obr./min lub mniej, aby uzyskać najbardziej spójne wyniki. Pracuj tuż poniżej środka koła buff. Jeśli pracujesz zbyt wysoko, spowoduje to, że koło wyrwie ci przedmiot z ręki.

Krok szósty: przejdź na nowy mop do polerowania, aby uzyskać najlepszy efekt

Kontynuuj polerowanie całego elementu i dodawaj więcej pasty polerskiej do tarczy, zgodnie z wymaganiami. Zacznij pracować do bardziej miękkich polerowań i drobniejszych previous do polerowania. Zmieniając pastę polerską, zmień na nowy mop do polerowania, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Kontynuuj 10 proces, aż usuniesz wszystkie rysy i osiągniesz pożądane wykończenie swojego kawałka.

Krok siódmy: sfinalizuj i wyczyść

Po zakończeniu polerowania przedmiotu najdelikatniejszym związkiem, musisz spłukać metallic, aby usunąć pozostałości związku polerskiego. Użyj ciepłej wody z mydłem, aby usunąć nadmiar i osusz factor miękką szmatką lub myjką ultradźwiękową.

Po zrozumieniu, jak skutecznie używać mopa do polerowania i past do polerowania, zaleca się zainwestowanie w niezawodny silnik polerski i niektóre akcesoria do silnika polerskiego, aby usprawnić proces tworzenia biżuterii i stworzyć profesjonalne wykończenie dla swoich klientów.

Zachowaj to na później

Autor: Cooksongold