December 5, 2022

Model News

Zachwyceni entuzjaści mody

Jak stworzyć teksturę za pomocą narzędzi do polerowania

4 min read

Istnieje wiele sposobów na dodanie tekstury do biżuterii – zadziory, pilniki i woski to przykłady technik, które nadają głęboką i wyraźną teksturę niegdyś gładkim powierzchniom.

Tutaj pokażemy Ci kilka szybkich i łatwych sposobów na dodanie tekstury za pomocą szeregu narzędzi do polerowania, w tym naszego ulubionego Garryflex.

Krok 1:

Aby pokazać przykłady kilku różnych tekstur, wycięliśmy trójkąty, aby stworzyć mieszankę i dopasowywanie ćwieków.

Zaznacz rozmiar swoich trójkątów na metalu za pomocą rysika. Wytnij za pomocą piły do ​​przekłuwania, piłuj po zewnętrznej stronie linii, aby zostawić miejsce na późniejsze piłowanie lub szlifowanie. Pamiętaj też, aby smarować to ostrze! Zalecamy przykręcenie do ławki bloku wosku, który jest łatwy w użyciu, aby zapewnić nasmarowanie ostrza.

Szlifowanie

Musisz zapewnić sobie dobrą, czystą, schludną bazę do pracy, tekstura nie ukryje żadnych śladów ani zadrapań i może je jeszcze bardziej uwydatnić. Jeśli pójdziesz na skróty, będziesz musiał wrócić i naprawić to później, więc lepiej zrobić to dobrze na tym etapie, aby uniknąć powrotu i zaczynania od nowa!

Pracuj przez papiery ścierne o ziarnistości od 150 do 1200. Na każdym etapie upewnij się, że wszystkie zadrapania zniknęły z poprzedniego ziarna, zanim przejdziesz do następnego. Jeśli masz kawałki tego samego rozmiaru, ułóż wszystko razem z niewielką ilością superglue i zeszlifuj wszystkie krawędzie naraz, aby zaoszczędzić czas

5 metalowych trójkątów ułożonych jeden na drugim

Krok 2:

Teraz nadszedł czas na teksturę. Oto tylko kilka z wielu różnych tekstur, które możesz stworzyć…

Nie 1
Garryflex – gruboziarnisty

Garryflex jest skuteczny, a jednocześnie szybki i łatwy w użyciu. Po prostu dodaj teksturę za pomocą dowolnego ruchu, liniowego, okręgów lub kreskowania. Zastosowaliśmy lekki nacisk i ruchy w losowych kierunkach, aby uzyskać surowy, ostry, porysowany wygląd.

Garryflex obok kawałka zarysowanego srebrnego trójkąta

Nie 2
Koło mrozowe – żółte

Gumowe kółko krawędzi noża – czarne

Po pierwsze, pamiętaj, aby się zabezpieczyć, ponieważ te koła z szronem mogą być niebezpieczne. Noś okulary ochronne i chroń palce. Trzymaj małe kawałki w szczypcach, aby zapewnić dobry chwyt i trzymaj palce poza zasięgiem obrażeń (możesz również trzymać kawałek w zacisku pierścieniowym). Posmaruj całą powierzchnię kołem do lukru, wykonując powolne ruchy do przodu i do tyłu. Następnie dodałem kilka pasków za pomocą grubego, czarnego gumowego koła krawędzi noża. Spróbuj zachować to prosto i powtórz kilka razy, aż uzyskasz wymaganą głębokość, aby stworzyć oszałamiający kontrast między paskami a migotliwą teksturą.

gumowe kółko krawędzi noża używane na zaciśniętym kawałku srebra

Nr 3
Nylonowe koło ścierne

Koła Nylon Abrasive zapewniają piękne matowe wykończenie. Aby nadać utworowi zainteresowania, użyj ruchów liniowych zachodzących na siebie w krzyżowy wzór.

nylonowe koło ścierne obok matowego, srebrnego trójkąta

Nr 4
Białe gumowe kółko z bardzo grubą krawędzią noża

Używając krawędzi koła, utwórz małe linie, które biegną w przypadkowych kierunkach i zachodzą na siebie, dzięki czemu cała powierzchnia jest wypełniona, ale nie za głęboko, tylko na tyle, aby zobaczyć wzór. Daje to naprawdę ciekawy efekt z dodatkową głębią.

pokazuje krawędź białego gumowego koła krawędzi noża bardzo grubego używanego w losowych ruchach linii

Nr 5
Tarcza ścierna wykańczająca mat

Po prostu przesuń koło tylko w jednym kierunku, aby uzyskać piękne, liniowe i subtelne satynowe wykończenie.

przedstawia matową ściernicę wykańczającą obok matowego srebrnego trójkąta

Numer 6
Koło mrozowe – zielone
Obejmując cały obszar, używaj prostych, równych ruchów i powtórz proces, aby jeszcze bardziej podkreślić szczegóły. To najgrubsze z mrożonych kółek i daje naprawdę lśniące wykończenie

narzędzia do polerowania z rzędu

Krok 3:

Lutowanie słupków
Upewnij się, że tyły trójkątów są czyste, wolne od brudu i odcisków palców, poprzez szybkie przetarcie papierem ściernym o ziarnistości 1200, aby umożliwić swobodny przepływ lutowia. Wyrównaj trójkąty na bloku lutowniczym i dodaj niewielką ilość topnika do obszaru, w którym zostanie umieszczony słupek. Możesz zmierzyć i oznaczyć punkt za pomocą skryby lub oka.

Podgrzej paliony lutownicze i nanieś je na słupki, a następnie przenieś słupek na kawałek, podgrzej kawałek i lutuj na słupku. (Możesz również najpierw przylutować lut do kolczyka, a następnie dodać słupek, jeśli wolisz). Zalać wodą i umieścić w marynacie.

Krok 4:

Polerowanie końcowe
Po wyjęciu z marynaty plecy mogą wymagać trochę sprzątania. Polecamy różowe krążki radialne Scotchbrite, które ładnie się wyczyszczą, nie niszcząc przy tym czyszczenia, które zrobiłeś przed trawieniem. Jeśli fronty wymagają odrobiny uwagi, uzupełnij faktury lub delikatnie wypoleruj miejsca, które chcesz „wypolerować” miękkim wełnianym mopem i różem

miękki mop z wełny używany na kolczyku

A tam masz trochę teksturowanych ćwieków do mieszania i łączenia. Jest tak wiele tekstur, które możesz stworzyć za pomocą różnych narzędzi, więc pobaw się i zobacz, co stworzysz. Zawsze pamiętaj, aby zachować bezpieczeństwo, nosząc odpowiednie ŚOI – ciesz się!

Chcemy wiedzieć, co robisz! Podziel się z nami swoimi dziełami w mediach społecznościowych, tagując w Cooksongold na Facebook, Świergot oraz Instagram

Zachowaj to na później

Autor: Zoe Jane Biżuteria
Scenariusz

Biżuteria Zoe Jane

Uwielbiam eksperymentować i zagłębiać się w różnorodne procesy, łączę techniki nowoczesne i tradycyjne. Obejmują one particular odlewanie w wosku traconym, odlewanie kamienia na miejscu, odlewanie gliny delft i starożytną sztukę granulacji. Każdy kawałek jest ręcznie robiony przeze mnie w moim studio na wspaniałej granicy Essex/Suffolk, wraz z moimi 7 kocimi pomocnikami.