December 5, 2022

Model News

Zachwyceni entuzjaści mody

Jak podwójnie oczyszczać w zależności od rodzaju skóry – musisz przeczytać

5 min read

Wcześniej wielu z nas wierzyło, że mycie twarzy mydłem i wodą to wszystko, czego potrzebujemy do oczyszczenia skóry przed uderzeniem w worki i spokojnym snem. Okazuje się jednak, że ta szybka kombinacja nie jest idealną opcją, jeśli chcemy, aby ten brud zniknął nam z twarzy po intensywnej aktywności lub całym dniu pracy.

Dobrze, że pojawiła się koncepcja podwójnego oczyszczania i zmieniła grę. Nie wspominając o tym, że jest o wiele więcej niż tylko dwukrotne oczyszczenie twarzy. Aby dowiedzieć się więcej na 10 temat, czytaj dalej!

Podwójne oczyszczanie 101

Podwójne oczyszczanie, tak proste, jak się wydaje, to metoda podwójnego oczyszczania twarzy: najpierw robisz to za pomocą płynu do mycia twarzy na bazie oleju, a następnie płynu do mycia na bazie wody. Pierwszy środek oczyszczający rozbije makijaż i usunie brud i nadmiar olejków z dnia, aby oczyścić skórę. Tymczasem drugi zaadresuje Twój typ skóry i pomoże w leczeniu problemów skórnych. Pamiętaj, że 10 środek czyszczący powinien zawierać składniki, które nawilżają, złuszczają i leczą trądzik. Ogólnie rzecz biorąc, podwójne oczyszczanie pomaga w leczeniu zatkanych porów i usuwaniu zanieczyszczeń skóry powodujących trądzik, które mogą nadal występować nawet po regularnym oczyszczeniu twarzy.

Czy należy codziennie oczyszczać podwójnie? Jeśli nosisz makijaż na co dzień, idealnym rozwiązaniem jest również codzienne podwójne oczyszczanie na noc. W przeciwnym razie robienie tego około trzy razy w tygodniu działa.

Jeśli zastanawiasz się również, dlaczego ważne jest podwójne oczyszczanie w zależności od rodzaju skóry, odpowiedzią jest uniknięcie nadmiernego mycia i wysuszania skóry. W 10 sposób unikniesz usuwania zbyt wielu naturalnych olejków i drobnoustrojów ze skóry i zachowasz równowagę.

Teraz, gdy mamy już pomysł na podwójne oczyszczanie, możesz się zastanawiać, które składniki zdziałają cuda dla Twojej skóry. Wybór odpowiednich dla nas może być zniechęcający, zwłaszcza w czasach, gdy półki sklepowe i alejki kosmetyczne są wszędzie wypełnione mnóstwem obiecujących produktów kosmetycznych.

Aby lepiej zadbać o swoją skórę, będąc jednocześnie współczującym, możesz szukać kosmetyków do makijażu i pielęgnacji skóry wolnych od okrucieństwa i wegańskich, zawierających prawdziwie naturalne i wolne od szkodliwych chemikaliów składniki, a także rozważyć te lokalne!

Triki oczyszczające dla każdego rodzaju skóry

Aby pomóc Ci zoptymalizować strategię podwójnego oczyszczania, poniżej znajdują się wskazówki dotyczące oczyszczania dla każdego rodzaju skóry, które pomogą Ci poznać dynamiczny duet oczyszczający, którego możesz użyć, aby osiągnąć najlepszy i najczystszy blask!

Do skóry normalnej/mieszanej

Normalny typ skóry nie musi martwić się o żadne problemy ze skórą twarzy, podczas gdy osoby z mieszanymi typami skóry muszą zadbać o to, aby składniki myjące nie były zbyt wysuszające i natłuszczające. Dla obu typów niezbędna jest równowaga i nawilżenie.

Jako pierwszy etap oczyszczania, biorąc pod uwagę, że skóra mieszana może wymagać starannego leczenia, idealnymi produktami są preparaty na bazie witamin i olejów ze składnikami nawilżającymi, takimi jak olej z pestek winogron, olej z nasion konopi i olej z nasion dzikiej róży. Działają również dobrze z normalną skórą.

Po drugie, możesz dokładnie spłukać pieniącymi się środkami myjącymi z migdałami, olejkami skwalenowymi oraz kwasem hialuronowym i glikolowym. Mogą 1 pomóc utrzymać zrównoważony poziom pH, który jest bezpieczny, a jednocześnie odświeżający dla skóry, a także promować jędrność i nawilżenie skóry.

Do skóry suchej lub wrażliwej

Nadmierne mycie może być najgorszym koszmarem dla suchej skóry, ponieważ pozostawia skórę bardziej suchą lub podrażnioną. Wybierz środki czyszczące, które utrzymują równowagę nawilżenia skóry i pozostawiają ją dobrze nawilżoną. Poszukaj płynów do mycia twarzy o zrównoważonym poziomie pH (około 4,5 do 5,5), aby skóra nie wysychała dalej. Wypróbuj składniki, takie jak olej jojoba i masło shea, aby uzyskać zdrowsze nawilżenie.

Zawsze pamiętaj o szukaniu delikatnej, uspokajającej, nie podrażniającej formuły dla Twojego rodzaju skóry. Innym przykładem jest woda micelarna, która jest wystarczająco silna, aby usunąć nadmiar sebum, brudu i makijażu, ale wystarczająco delikatna, aby chronić i nawilżać skórę.

Dla skóry tłustej lub trądzikowej

Jeśli masz którykolwiek z tych typów skóry, najlepszym rozwiązaniem są lekkie środki czyszczące, które pomagają regulować produkcję sebum!

Jeśli Twoja twarz łatwo się przetłuszcza, poszukaj środka oczyszczającego, który ma lepsze właściwości pieniące i zawiera kwas salicylowy. W ten sposób pomagasz przerwać gromadzenie się sebum. Produkty, które podsycają, mogą lepiej usuwać brud i brud, a kwas może pomóc usunąć nadmiar sebum na skórze. Możesz również rozpieszczać się podczas pielęgnacji skóry, wykonując masaż twarzy podczas namydlenia twarzy.

W przypadku cery trądzikowej wybieraj produkty z formułami przeciwzapalnymi, takimi jak witamina E i kwas glikolowy.

W celu drugiego oczyszczenia możesz umyć skórę żelem lub glinką z aloesem, zieloną herbatą, nasionami moringi, różą i kwasem glikolowym. Takie składniki usuną nadmiar sebum, zapobiegną trądzikowi i utrzymają nawilżenie skóry.

Końcowe przemyślenia

Podwójne oczyszczanie przy użyciu produktów ze składnikami, które działają najlepiej dla Twojego rodzaju skóry, z pewnością da Ci pewność, że brud, tłuszcz i inne problemy ze skórą zostaną zmyte i odpowiednio potraktowane.

Rozważ powyższe sposoby na podwójne oczyszczanie, które pomogą Ci rozpocząć podwójne oczyszczanie. Pamiętaj, aby zapoznać się z błędami w oczyszczaniu skóry, aby ich uniknąć, i spróbuj użyć aplikacji do pielęgnacji skóry, aby śledzić swoją podróż. Możesz również skonsultować się z dermatologiem lub ekspertem ds. skóry, aby zoptymalizować schemat pielęgnacji skóry.