November 28, 2022

Model News

Zachwyceni entuzjaści mody

Jak mogę się ubrać, by nie wyglądać jak turysta we Francji?

3 min read

Dawno, dawno temu łatwo było dostrzec Amerykanów za granicą (a przynajmniej tak się stało): to oni byli głośni w dżinsach i T-shirtach z saszetkami i czapkami z daszkiem.

Teraz, oczywiście, wszystko, co raz wyszedł, jest znowu i, jak to ma w zwyczaju, moda objęła wszystkie powyższe. Niegdysiejszy gauche jest teraz globalny i może być nawet elegancki, w zależności od twojego apetytu na ironię. Nie oznacza to jednak, że nie ma pewnych… narodowych stereotypów, które nadal obowiązują.

Odkąd spędziłem ostatni tydzień na pokazach mody w Paryżu, pozwoliłem sobie zapytać miejscowych, jakie ubrania krzyczą do nich „amerykańskie”. Odpowiedź, prawie zawsze: legginsy.

Lub, jeśli o to chodzi, inne rodzaje odzieży treningowej noszonej jako strój dzienny: staniki sportowe, spodenki rowerowe i tym podobne. W języku francuskim nie ma słowa oznaczającego „athleisure”. Szczerze mówiąc, 10 termin nie powinien nawet istnieć w języku angielskim. To nowa saszetka.

Z drugiej strony wszystko jest zbyt „Emily w Paryżu”. (Francuzi mają wiele uczuć na temat „Emily w Paryżu”).

Tłumaczenie: wszystko, co jest zbyt kolorowe (to odpowiednik głośnego ubioru), skomplikowane i wydaje się zbyt trudne. W tym fryzury, które są nadmiernie wysuszone, wyraźny makijaż i szpilki.

Zamiast tego pomyśl neutralne: czarny, biały, beżowy, granatowy, oliwkowy. Które w każdym razie można dowolnie mieszać i dopasowywać, dzięki czemu są dobre do pakowania. Pomyśl niedopowiedzenie myślę, że dyrektor ds. marketingu grany przez Philippine Leroy-Beaulieu w „Emily”, a nie samą Emily. Pomyśl o sneakersach, ale w klasycznej bieli, a nie w szaleńczo zderzającym się neonu. Denim, o ile jest noszony prawie tak, jakby był skrojony. Również trencza koszula sukienkabiała koszula, czarna marynarka.

I pomyśl o jednym strategicznie wybranym akcesorium: szaliku, szerokim pasie, kilku dużych kolczykach, choć noszonych pojedynczo. To samo logo. Są w porządku, ale nie w wielokrotnościach.

Jak powiedziała kiedyś Inès de la Fressange, kobieta, która jest tak typowo francuska, że ​​stała się wzorem dla Marianne, twarzy narodu: „We Francji kobiety noszą mniej rzeczy. Jeśli mają naszyjnik, nie zakładają kolczyków. Jeśli mają lakier do paznokci, nie zakładają wszystkich pierścionków i wszystkich bransoletek”. (Tak się składa, że ​​ma linię z Uniqlowięc jeśli chcesz zobaczyć, co ma na myśli, możesz to znaleźć dla siebie.)

Chodzi o to, że podczas podróży nie ma nic podstawowego w podstawach są teraz uniwersalne. To wybrane przez Ciebie podstawy zdradzają Twój punkt wyjścia.

Co tydzień w Open up Thread Vanessa odpowie na pytanie czytelnika związane z modą, które możesz wysłać do niej w dowolnym momencie za pośrednictwem e-mail lub Świergot. Pytania są redagowane i skondensowane.