November 28, 2022

Model News

Zachwyceni entuzjaści mody

Dollar Tree wznawia zmiany w zarządzaniu

2 min read
Przyjazny dla druku, PDF i e-mail

Najpóźniej odeszli kluczowi dyrektorzy operacyjni i finansowi

CHESAPEAKE, Wirginia – Greenback Tree Inc. poinformowało o odejściu kluczowych dyrektorów operacyjnych i finansowych, co było przełomem, który, jak twierdzi firma, został dokonany w celu wsparcia realizacji jej inicjatyw naprawczych.

Dollar Tree poinformowało, że poszukuje kandydatów do zastąpienia dyrektora operacyjnego Thomasa O’Boyle’a, dyrektora prawnego Williama Olda, dyrektora ds. strategii Davida Jacobsa i dyrektora ds. informacji Andy’ego Paisleya.

W komunikacie prasowym zapowiadającym odejście stwierdzono również, że Kevin Wampler, dyrektor finansowy Dollar Tree, odejdzie, ale pozostanie na stanowisku do kwietnia i odejdzie z funkcji, gdy zostanie wyznaczony i wprowadzony następca.

„Kiedy patrzymy w przyszłość, wierzę, że te zmiany w naszym zespole kierowniczym przyniosą nowe perspektywy i doświadczenia, które pomogą przyspieszyć nasz dalszy rozwój i zapewnić jeszcze większą wartość naszym udziałowcom, klientom, pracownikom i dostawcom” — Mike Wityński, Greenback Tree’s prezes i dyrektor generalny, powiedział w komunikacie.

Wityński w marcu poinformował, że dyskont zakończył „przekształcający” czwarty kwartał, przechodząc w swoich sklepach na 1,25 dolara. Wityński powiedział, że to przejście zwiększy zdolność Dollar Tree do zróżnicowania oferty produktów i zapewnienia klientom większej ilości codziennych potrzeb.

Również w marcu Dollar Tree ogłosiło zmianę składu rady dyrektorów, z byłym dyrektorem generalnym Dollar Typical Corp. Richardem Dreilingiem, który objął stanowisko prezesa wykonawczego, zajmującego najwyższe stanowisko. Do zarządu dołączył także Paul Hilal, dyrektor generalny firmy non-public equity Mantle Ridge LP, jako wiceprzewodniczący, wraz z pięcioma innymi nowymi dyrektorami. Były prezes i dyrektor generalny Bob Sasser i pięciu innych dyrektorów odeszło z zarządu.

Działania te były następstwem presji pod koniec zeszłego roku ze strony aktywisty inwestora Mantle Ridge – trzeciego co do wielkości udziałowca Dollar Tree – aby całkowicie zastąpić zarząd detalisty listą 11 nominowanych. Kierownictwo Dollar Tree skrytykowało proponowaną tabliczkę jako „wyciągniętą z zarządów spółek, w których Mantle Ridge jest bardzo wpływowy, jeśli nie ma całkowitej kontroli, co nie jest modelem dobrego ładu korporacyjnego”.

W ramach dzisiejszego ogłoszenia Dreiling powiedział: „Nasz zarząd jest w pełni zgodny z Mikem, więc teraz jest właściwy czas, aby wprowadzić nowe kierownictwo, aby zapewnić firmie utrzymanie silnej trajektorii”.

W ostatnim kwartale sprzedaż wzrosła o ponad 6%, a firma potwierdziła dzisiaj swoje niedawno zaktualizowane, całoroczne prognozy sprzedaży i zysków.

Greenback Tree prowadzi ponad 15 500 sklepów w 48 sąsiadujących stanach i pięciu prowincjach Kanady, wspieranych przez sieć logistyczną od wybrzeża do wybrzeża i ponad 200 000 współpracowników. Sklepy działają pod markami Dollar Tree, Household Greenback i Greenback Tree Canada.