December 5, 2022

Model News

Zachwyceni entuzjaści mody

Czy zwykłe multipeptydowe serum do rzęs i brwi działa?

6 min read

Zwykłe multipeptydowe serum do rzęs i brwi ze zdjęciami przed i po

Miałem szczęście, że otrzymałem The Ordinary Multi Peptide Lash and Brow Serum przed premierą, aby przetestować kilka tygodni, aby sprawdzić, czy naprawdę działa i dać mu dokładną recenzję. Zacząłem używać serum dobrze ponad miesiąc temu, według strony The Ordinary, efekty można było zobaczyć już po 4 tygodniach, więc powinniśmy się zastanowić, czy to naprawdę działa. Używałam Bimatoprostu (który jest formułą na rzęsy na receptę, która może zmienić kolor oczu) i nie zauważyłam żadnych rezultatów aż do 6 tygodni. Będę aktualizować post jak używam serum z większą ilością zdjęć.

Oto kilka faktów na temat The Ordinary Lash Serum

 • „Wolumizujące serum do brwi i rzęs dla gęstszego, pełniejszego i zdrowszego wyglądu”, zauważ, że nie mówi o wydłużeniu
 • Lekka, nietłusta formuła zawierająca 11 aktywnych składników, cztery kompleksy peptydowe i naturalne ekstrakty
 • Do stosowania dwa razy dziennie w celu odżywienia i ochrony, wzmocnienia wyglądu
 • Pierwsze efekty widoczne po około 4 tygodniach
 • pH 7,30-7,40, alkohol, olej, silikon, orzechy, bezglutenowe, cruelty free (zatwierdzone przez skaczącego królika), wegańskie
 • Technologie obecne w tej formule to m.in. kompleks SYMPEPTIDE XLASH® (z Myristoyl Pentapeptide-17), kompleks Anargy® (z Oligopeptide-2 i Glikoproteinami), kompleks Widelash™ (z Biotinoyl Tripeptide-1 i Panthenolem), kompleks REDENSYL™ (z Larixem). Ekstrakt z drewna Europaea, ekstrakt z liści Camellia Sinensis i chlorek cynku), kompleks CAPIXYL™ (z Acetyl Tetrapeptide-3 i ekstraktem z kwiatów Trifolium Pratense) oraz kofeina o wysokiej rozpuszczalności.
 • 12,40 £ za 5 ml (upewnij się, że kupujesz od zatwierdzonego sprzedawcy, podróbki The Ordinary obfitują)Składniki aktywne zwykłego serum do rzęs – czy działają?

Rzućmy okiem na listę składników-

Aqua, gliceryna, glikol butylenowy, pentapeptyd mirystoilowy-17, tripeptyd biotynoilowy-1, oligopeptyd-2, acetylotetrapeptyd-3, kofeina, pantenol, arginina, glicyna, glikoproteiny, ekstrakt z drewna Larix Europaea, ekstrakt z kwiatów Trifolium Pratense, ekstrakt z liści Camellia Sinensis , dekstran, maltodekstryna, chlorek cynku, hydroksyetyloceluloza, guma ksantanowa, dibursztynian trisodowy etylenodiaminy, polisorbat 20, pirosiarczyn sodu, glikol kaprylilowy, 1,2-heksanodiol, benzoesan sodu, kwas benzoesowy, etyloheksylogliceryna, fenoksyetanol, chlorfenezyna

Lista składników

Patrząc na te składniki, wygląda na to, że istnieją różne rodzaje substancji aktywnych-

 • Mamy peptydy – mirystoilowy pentapeptyd-17, biotinoilowy tripeptyd-1, oligopeptyd-2, acetylotetrapeptyd-3, które zasadniczo przekazują komórkom wiadomości chemiczne, aby zmodyfikować sposób ich działania;
 • Istnieją również aminokwasy – arginina, glicyna, które dają komórkom to, czego potrzebują do wytworzenia włosków rzęs i brwi;
 • Również Witaminy
 • Ekstrakty naturalne
 • Oraz inne różne odżywki do rzęs.

Chcę sprawdzić, czy za którymkolwiek z tych składników są jakieś dowody naukowe

 • Pentapeptyd mirystoilowy-17– Ma na celu zwiększenie produkcji keratyny (inaczej włosów) i wydłużenie cyklu życia komórki. Jest bardzo mało badań naukowych nad tym peptydem. To badanie (Sachdev i wsp., 2020) przetestowali surowicę wzrostową z Myristoyl Pentapeptide-17 jako składnikiem i wzięło w niej udział tylko 30 uczestników.
 • Biotinoil Tripeptyd-1– Znowu żadnych prawdziwych badań naukowych. Ten peptyd dostarcza biotynę do mieszków włosowych.
 • Oligopeptyd-2– Znany również jako insulinopodobny czynnik wzrostu. To ma o wiele więcej badań jako leczenie wypadania włosów i jako stymulator wzrostu włosów. To badanie (Su et al, 1999) posiada pewne informacje o tym, jak to działa. Wydłuża żywotność mieszka włosowego, co oznacza, że ​​mieszek włosowy jest dłużej w fazie wzrostu. Dowody na działanie Oligopeptide-2 są głównie in vitro, co oznacza, że ​​jego działanie stymulujące włosy było widoczne tylko w laboratorium i nie zostało powtórzone w prawdziwym życiu. Ale są pewne dowody, więc to dobrze.
 • Tetrapeptyd acetylu-3– W połączeniu z ekstraktem z czerwonej koniczyny (na liście składników widoczny jako kwiat Trillium Europaea). Według badań in vivo przeprowadzonych przez firmę wytwarzającą Acetyl Tetrapeptide-3 (zwany Capixyl), zwiększa on siłę macierzy zewnątrzkomórkowej i zmniejsza stan zapalny, dzięki czemu włosy są mocniejsze i zdrowsze.
 • Kofeina– Przeprowadzono wiele badań, które pokazują, że kofeina może pomóc w zwiększeniu wzrostu włosów (Visconti i wsp., 2020). Przeprowadzono kilka testów na prawdziwych ludziach, a wyniki wyglądają obiecująco.
 • Pantenol– Witamina AB (B5), która jest bardzo powszechnym składnikiem produktów do pielęgnacji włosów (stąd nazwa Pantene), odżywia zarówno włosy, jak i skórę, zwiększa nawilżenie i zdrowie.
 • Arginina, Glicyna, Glikoproteiny– Nie ma żadnych dowodów na to, że są one stymulatorami wzrostu włosów, ale aminokwasy i glikoproteiny są budulcem odpowiednio białek i komórek. Teoretycznie powinny pomóc odżywić brwi i rzęsy oraz dać komórkom to, czego potrzebują.
 • Ekstrakt z drewna Larix Europaea– Według losowej strony internetowej Ekstrakt z modrzewia może skutecznie aktywować komórki macierzyste mieszków włosowych, pomaga wzmocnić włosy, poprawić wygląd i blask oraz zdrowsze. Brak rzeczywistych badań naukowych.
 • Ekstrakt z kwiatów Trifolium Pratense– Ekstrakt z czerwonej koniczyny, jak wspomnieliśmy powyżej, jest połączony z Acetyl Tetrapeptide-3
 • Ekstrakt z liści Camellia Sinensis– Ekstrakt z zielonej herbaty, który zawiera wiele dobroczynnych składników, w tym przeciwutleniacze, przeciwrakotwórcze i polifenole, w tym EGCG aka 3-galusan epigallokatechiny. EGCG może stymulować wzrost włosów (Kwon i wsp., 2007)
 • Chlorek cynku– Cynk jest niezbędnym pierwiastkiem do wzrostu włosów, chlorek cynku jest również środkiem przeciwdrobnoustrojowym.

Jak wygląda zwykła odżywka do rzęs i brwi?

Jest w tubce z małą szczoteczką z aplikatorem. Ma klasyczny, jednokolorowy, czarno-biały design The Ordinary.

Zwykłe opakowanie Multi-Peptide Lash and Brow Serum Review
Zwykła wielopeptydowa recenzja serum do rzęs i brwi

Pędzel jest dość sztywny i krótki. To dobry projekt dla tego produktu, ponieważ sztywność szczoteczki ułatwia wcieranie się w rzęsy. Nie używałam go na brwiach, moje brwi są już pełne i nie chcę marnować produktu tam, gdzie nie jest potrzebny. Serum jest płynnym żelem i bardzo łatwo się aplikuje. Przypadkowo kilka razy wbiłem go sobie w oko i trochę szczypie, ale bardzo łatwo tego uniknąć. Używam go od kilku tygodni i wydaje się, że zostało dużo produktu. Trudno powiedzieć, ile zostało.

Czy zwykłe multipeptydowe serum do rzęs i brwi działa?

Mam zdjęcia porównujące dzień 1 do dnia 34 i dnia 52, myślę, że widzę wydłużenie i pogrubienie moich rzęs. Myślę, że moje rzęsy też są bardziej podkręcone. Składników wspomagających porost włosów jest w tym serum tak dużo, że jeśli martwią Cię cienkie rzęsy lub brwi, to zdecydowanie warto wypróbować ten produkt. Jeśli z jakiegoś powodu twoje rzęsy biją, to The Ordinary Lash and Brow Serum powinno pomóc przywrócić je do życia. Trzeba być wytrwałym, każda kuracja na porost włosów potrwa wiele tygodni, aby uzyskać widoczny efekt, miesiąc to za mało, aby zobaczyć jakikolwiek efekt.

Zerknij na moje wyniki po 4 tygodniach, na pewno widzę widoczną poprawę moich rzęs.

Zwykły przegląd wielopeptydowych serum do rzęs i brwi przed i po 1 miesiącu i 6 tygodniach
Zwykły przegląd wielopeptydowych serum do rzęs i brwi przed i po 1 miesiącu i 6 tygodniach

Górne zdjęcie zrobiłem 10 maja, drugie 14 czerwca, a trzecie 30 czerwca. Myślę, że moje rzęsy wyglądają na trochę grubsze, ciemniejsze i może trochę dłuższe. Co myślisz? Nie próbowałam serum na brwi, na początek mam pełne brwi. Wolałbym skoncentrować swoje wysiłki na moich rzęsach. Będę nadal go używać, a wraz z upływem miesięcy będę aktualizować, więc śledź dalej. Jestem na Instagramie i TikTok jako NiaPattenLooks i SkincarewithFriends, który jest moim podcastem o pielęgnacji skóry.

Aby samemu wypróbować The Ordinary Multi-Peptide Lash and Brow Serum Review, odwiedź stronę Zwyczajne. Aby uzyskać więcej inspiracji do zakupu TO, zapoznaj się z moim podręcznym kwestionariuszem sugestii produktów.

Bibliografia

Kwon, OS, Han, JH, Yoo, HG, Chung, JH, Cho, KH, Eun, HC i Kim, KH (2007). Wzmocnienie wzrostu ludzkich włosów in vitro za pomocą 3-galusanu epigallokatechiny zielonej herbaty (EGCG). Fitomedycyna, 14(7-8), 551-555.

Sachdev, M., Velugotla, K., Revanker, S. i Somasekhar, G. (2020). Otwarte, jednoośrodkowe badanie bezpieczeństwa i skuteczności serum z czynnikiem wzrostu rzęs. Czasopismo dermatologii klinicznej i estetycznej, 13(2), 61-66.

Su, HY, Hickford, JG, Palmer, BR i Bickerstaffe, R. (1999). Insulinopodobny czynnik wzrostu 1 i wzrost włosów. Czasopismo dermatologiczne online, 5(2).

Visconti, MJ, Haidari, W. i Feldman, SR (2020). Terapeutyczne zastosowanie kofeiny w dermatologii: przegląd literatury. Czasopismo Dermatologii i Chirurgii Dermatologicznej, 24(1), 18.