December 5, 2022

Model News

Zachwyceni entuzjaści mody

Congress passes gun bill, sends it to Joe Biden to sign

4 min read

Przewodnicząca Domu Nancy Pelosi (D-CA) wygłasza uwagi, gdy dołącza do innych Demokratów na wiecu przed głosowaniem nad ustawą Bipartisan Safer Communities poza Kapitolem United states of america 24 czerwca 2022 r. W Waszyngtonie.

Chip Somodevilla | Getty Images Aktualności | Obrazy Getty

Starając się zareagować na niedawną falę krwawych masakr z użyciem broni, amerykańscy ustawodawcy uchwalili w piątek najważniejsze federalne ograniczenia dotyczące broni palnej od dziesięcioleci, po latach fałszywych startów i niepowodzeń w zaostrzeniu przepisów dotyczących broni.

Po przejściu Senatu pod koniec czwartku, Izba przyjęła ponadpartyjną ustawę, która podejmuje kroki w celu ograniczenia dostępu do broni dla najmłodszych kupujących, sprawców przemocy domowej i innych, którzy mogą stanowić zagrożenie dla ich społeczności. Bipartisan Safer Communities Act również finansowałaby programy bezpieczeństwa szkolnego i zdrowia psychicznego.

Izba zatwierdziła to marginesem 234-193, ponieważ 14 republikanów dołączyło do wszystkich Demokratów. Ustawa kieruje się do prezydenta Joe Bidena, który ma szybko je podpisać.

Demokraci mieli nadzieję, że ustawa jeszcze bardziej ograniczy przemoc z użyciem broni po tym, jak samotni bandyci zmasakrowali czarnych kupujących w sklepie spożywczym w Buffalo i dzieci w szkole podstawowej w Teksasie w zeszłym miesiącu. Zwycięstwo orędowników broni palnej w tym tygodniu przyniosło również porażkę, ponieważ Sąd Najwyższy uchylił nowojorskie prawo, które ograniczało możliwość noszenia ukrytej broni. Orzeczenie zagraża podobnym prawom w całym kraju.

Mimo to Demokraci cieszyli się z uchwalenia ustawy jako przełomowego wydarzenia po tym, jak zdobyli poparcie republikanów, w tym przywódcy mniejszości w Senacie Mitcha McConnella, republikanina z Kentucky, który od dawna walczył o ograniczenie posiadania broni po poprzednich masowych strzelaninach, które wstrząsnęły krajem.

„Dzisiejszego wieczoru, po 28 latach bezczynności, ponadpartyjni członkowie Kongresu zebrali się, aby wysłuchać wezwania rodzin w całym kraju i uchwalili przepisy dotyczące plagi przemocy z użyciem broni w naszych społecznościach” – powiedział Biden w oświadczeniu w czwartek wieczorem po zatwierdzeniu przez Senat. rachunek. „Rodziny w Uvalde i Buffalo – a wcześniej zbyt wiele tragicznych strzelanin – domagały się działania. A dziś działaliśmy”.

Polityka CNBC

Przeczytaj więcej relacji politycznych CNBC:

Uchwalona w piątek ustawa poprawiłaby sprawdzanie przeszłości wśród kupujących broń w wieku od 18 do 21 lat. Łatwość dostępu do broni palnej dla młodych dorosłych została poddana wzmożonej kontroli po tym, jak 18-latkowie uzbrojeni w karabiny szturmowe przeprowadzili zarówno strzelaniny w Buffalo, jak i Uvalde w Teksasie. Demokraci mieli nadzieję zakazać tego rodzaju broni osobom poniżej 21 roku życia.

Ustawodawstwo ma również na celu zamknięcie tzw. luki dotyczącej chłopaka i ograniczenie posiadania broni przez sprawców przemocy domowej, którzy nie są małżeństwem ze swoimi partnerami. Ustanowiłaby również dotacje dla stanów w celu wspierania przepisów z czerwoną flagą, które pozwalają policji lub krewnym i znajomym składać petycje do sądów o nakazanie usunięcia broni, jeśli dana osoba zostanie uznana za niebezpieczną.

Miałby również finansować programy bezpieczeństwa w szkole i zdrowia psychicznego młodzieży. Republikańscy zwolennicy praw do posiadania broni argumentowali, że te problemy, a nie powszechność broni palnej, napędzają epidemię przemocy z użyciem broni w United states of america. Demokraci od dawna narzekają również na niedofinansowanie programów zdrowia psychicznego.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, kalifornijska demokratka, która w tym miesiącu kierowała uchwaleniem znacznie bardziej rozległego projektu ustawy o broni, działała szybko, aby uchwalić ustawę, pomimo obaw o jej zakres.

„Każdego dnia przemoc z użyciem broni kradnie życie i rani społeczności – a 10 kryzys wymaga pilnych działań” – powiedziała w czwartkowym oświadczeniu. „Chociaż musimy zrobić więcej, ustawa Bipartisan Safer Communities Act jest krokiem naprzód, który pomoże chronić nasze dzieci i ratować życie”.

Zwolennicy kontroli posiadania broni trzymają znaki przed zwolennikami prawa do posiadania broni podczas demonstracji ofiar przemocy z użyciem broni przed Sądem Najwyższym, gdy rozpoczynają się spory w ważnej sprawie dotyczącej prawa do posiadania broni 3 listopada 2021 r. w Waszyngtonie.

Joshua Roberts | Obrazy Getty

Pierwotna propozycja zakazywała między innymi karabinów szturmowych dla osób poniżej 21 roku życia i blokowała niektóre magazynki o dużej pojemności. Miał niewielkie szanse na przedostanie się do Senatu, w którym Demokraci muszą pozyskać ponad 10 Republikanów, aby zdobyć 60 głosów potrzebnych do złamania legislacyjnego obstrukcji, i ostatecznie został zmniejszony.

Rozmowy prowadzone przez sensownego Chrisa Murphy’ego z D-Conn. i Johna Cornyna z Teksasu ostatecznie doprowadziły do ​​przełomu. Murphy, który reprezentował Newtown w stanie Connecticut w US Property podczas masakry w Sandy Hook Elementary w 2012 roku, od dawna naciskał na wprowadzenie nowych ograniczeń dotyczących broni.

Piętnastu republikanów, w tym McConnell, głosowało za ustawą w Senacie. W czwartek przywódca republikańskiego Senatu sformułował ustawę jako środek pośredni między ochroną szkół a zapewnieniem prawa do posiadania broni.

„Prawo, które mamy przed sobą, uczyniłoby nasze społeczności i szkoły bezpieczniejszymi bez przykładania palca do Drugiej Poprawki dla przestrzegających prawa obywateli. Jej kluczowe postanowienia są niezwykle popularne wśród Amerykanów” – powiedział.

Subskrybuj CNBC na YouTube.