March 26, 2023

Model News

Zachwyceni entuzjaści mody

8 Ways to Navigate the Highs & Lows of a Jewelry Business.

6 min read

Tematem dnia na większości system informacyjnych była gadanina o potencjalnej recesji. Czuję, jak znajome napięcie rośnie, tak jak w pierwszych tygodniach globalnej pandemii Covid-19.

Tym, co różni się od globalnej pandemii i recesji, jest to, że są a person w rzeczywistości bardziej powszechne, niż ludzie sądzą. Według Krajowe Biuro Badań Ekonomicznych, od lat czterdziestych XX wieku doświadczyliśmy 12 recesji. To jest cykl recesji co około 6 lat.

Jeśli jesteś zainteresowany jazdą kolejnym pociągiem dramatycznym, usiądź spokojnie, ponieważ pociąg odjechał ze stacji! Ale jeśli chcesz dalej robić to, co kochasz, oto 8 sposobów, które pomogą Ci poruszać się po wzlotach i upadkach biznesu jubilerskiego.


1. Zrozum finanse swojej firmy

Jednym z najpewniejszych sposobów na uniknięcie wzlotów i upadków swojego biznesu jubilerskiego jest posiadanie czystego, kompletnego, dokładnego i łatwo dostępnego zestawu książek. Trudno jest zobaczyć i stwierdzić, czy Twoje marże są nadal dobre, sprzedaż spada, a wydatki rosną, jeśli nie przeglądasz regularnie finansów firmy. Aktualizując te informacje, możesz reagować bez dramatyzmu i zwrotu.

Kroki działania, które możesz podjąć:
Czy masz jasność co do swoich marż? Oto sposób, w jaki możesz to zrobić:

 • Umieść kawałek gotowej biżuterii na kawałku białego papieru.
 • Sfotografuj i wydrukuj obraz.
 • Określ, ile kosztuje Cię zakup każdego z wyników.
 • Czas się zmontować gotową biżuterię, aby oszacować robociznę.
 • Pieniądze, które zarabiasz po kosztach i pracy, to Twoja marża zysku. Zysk, jaki osiągasz ze swojej biżuterii, pozwala płacić za wszystko inne.

2. Utwórz budżet

Gdy szum o potencjalnej recesji zaczął przenosić się do wiadomości, Heather w Nunn Design and style stworzyła w programie Excel wiele budżetów, aby pomóc nam zaplanować różne scenariusze. Pomogło nam zobaczyć, jak wyglądałyby nasze finanse, gdybyśmy zaobserwowali spadek sprzedaży o 20, 35, 50 i 65%.

Jeśli sprzedaż zacznie spadać, wpłynie to na nasze przepływy pieniężne. Mamy system sposobów redukcji wydatków, dzięki czemu możemy poruszać się po zmianach w każdym scenariuszu. Brak gotówki jest jednym z głównych problemów każdego właściciela firmy, zwłaszcza podczas recesji, kiedy pożyczanie gotówki jest trudniejsze i droższe.

Kroki działania, które możesz podjąć:

 • Przejrzyj wszystkie sprzedaże i podziel łączną sprzedaż z miesiąca na miesiąc. Posiadanie tych historycznych informacji pomoże Ci przewidzieć przyszłą sprzedaż. Jeśli śledzisz spadek, możesz obracać się z wyraźną głową i nie spadać w „dołki”. Jeśli masz zabójczy miesiąc, możesz odłożyć część zysków na wolniejsze miesiące.
 • Ile kosztuje prowadzenie firmy? Jakie są wszystkie twoje wydatki?
  • Przejrzyj wszystkie rachunki i uporządkuj je z miesiąca na miesiąc.
  • Zsumuj wydatki każdego miesiąca.
  • Zacznij śledzić te wydatki miesiąc po miesiącu i rok po roku. Pomoże Ci to zobaczyć średnią miesięczną. Jeśli zaczynasz zauważać tendencję wzrostową wydatków, będziesz chciał przejrzeć swoje marże lub znaleźć inne sposoby na zwiększenie sprzedaży, aby pokryć te wydatki.

3. Zachowaj na 10 deszczowy dzień

Wszyscy wiemy, jak ważne jest posiadanie funduszu awaryjnego na pokrycie naszych osobistych wydatków. Posiadanie poduszki pieniężnej w deszczowy dzień w firmach jest również bardzo mądre. Podczas covid wykorzystałem swoje osobiste finanse, aby utrzymać rodzinę i oparłem się o poduszkę gotówkową, że firma musiała pokonać wzloty i upadki prowadzenia firmy.

Kroki działania, które możesz podjąć:

 • Gdzie możesz zabezpieczyć pieniądze, jeśli ich potrzebujesz?
 • Jaką pracę przygotowawczą musiałbyś zrobić, aby zabezpieczyć te finanse? Zabezpieczanie finansów, zanim naprawdę ich potrzebujesz, jest bardzo pomocne!

4. Puść swoje ego

Kiedy wybuchła globalna pandemia, byłem sam w magazynie, ciągnąc zamówienia. Moje ego było posiniaczone, ale osobiście przekonałam się, jak możemy być lepszą firmą! Świadomość, że mogę uwolnić się od mojego „ja jestem szefem” i podciągnąć majtki dla dużej dziewczynki, aby wykonać pracę, która musiała zostać wykonana, pozwoliła Nunn Style and design obniżyć koszty operacyjne, usprawnić nasze procesy i zmniejszyć naszą kolekcję znalezisk biżuterii, aby skoncentrować się na najważniejszych sprzedawcach.

Kroki działania, które możesz podjąć:

 • Jakie zadania w Twojej firmie mógłbyś podjąć, jeśli zajdzie taka potrzeba? Nie ma wstydu w robieniu tego, co trzeba, aby wszystko działało!
 • Dla tych z Was, którzy już to wszystko robią, jakich umiejętności Ci brakuje? Jeśli nie zajmujesz się tą księgowością, czy jest księgowy, którego mógłbyś zatrudnić?

5. Oprzyj się na mądrości innych właścicieli company

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​mądrzy, rozsądni właściciele agency uwielbiają oddawać innym. Najprawdopodobniej mieli po drodze kilku mentorów, którzy ich wspierali.

Kroki działania, które możesz podjąć:

 • Stwórz listę wszystkich ludzi w swoim życiu, którzy są mądrymi właścicielami agency, których podziwiasz.
 • Kto może pomóc Ci osiągnąć wzloty i upadki prowadzenia małej firmy?

6. Obróć swój marketing

Wcześniej rozmawialiśmy o śledzeniu sprzedaży. Ważne jest również, aby śledzić, skąd pochodzi Twoja sprzedaż.

W okresie covid, jeśli nie zdołałeś znaleźć sposobu na sprzedaż on-line, miałeś kłopoty. Ale kiedy ludzie zaczynają planować letnie podróże i są poza domem, czy masz sklep stacjonarny, w którym ludzie mogliby odkryć twoją biżuterię i ją kupić? A może robisz jakieś koncerty tego lata?

Kroki działania, które możesz podjąć:

 • Jeśli sprzedajesz głównie on the net, czy są sklepy stacjonarne, do których możesz się zwrócić?
 • Sprzedajesz detalicznie? Czy możesz sprzedawać hurtowo? Czy poznałeś Faire.com?
 • Czy zbudowałeś fundament swojej sprzedaży na platformie, której nie możesz kontrolować (tak, mówię o Instagramie i Facebooku)? Zainwestuj swój czas, energię i pieniądze we własny biuletyn. Poznaj Mailchimp jako firmę, z którą możesz zbudować swoją listę e-mailową.

7. Wymieszaj swoje kolekcje biżuterii

Nie każdy odczuje w równym stopniu wzloty i upadki spowolnienia gospodarczego. Znajdź sposoby, w jakie możesz zmienić swoje kolekcje biżuterii, aby były bardziej atrakcyjne dla szerszego grona odbiorców. Może kolekcja biżuterii, która spodobałaby się bardziej konserwatywnej starszej klientce i kolekcja, która jest odważna i zabawna dla młodszych odbiorców. Kolekcja półfabrykatów biżuterii Nunn Layout ma Ci w tym pomóc!

Jeśli masz duże i odważne kolekcje, czy możesz zaoferować coś prostego i wycenionego w znacznie niższej cenie?

Kroki działania, które możesz podjąć:

 • Określ, w jaki sposób możesz zdywersyfikować swoją kolekcję biżuterii, aby dotrzeć do szerokiej bazy klientów.
 • Zaprojektuj swoje kolekcje biżuterii, aby oferować różne punkty cenowe.

8. Szoruj swoją przestrzeń

Jeśli nastąpi recesja, nie będziemy w stanie nic zrobić, aby ją opanować. To, co możemy kontrolować, to sposób, w jaki wykorzystujemy naszą energię. Czy będziesz biegał i krzyczał i krzyczał, czy też wykorzystasz ten czas, aby uporządkować swój biznes.

Kroki działania, które możesz podjąć:

 • Zrób listę wszystkich niekompletnych zadań, które masz w swojej firmie.
 • Ułóż te elementy w kolejności według ważności, z najważniejszymi elementami wymienionymi jako pierwszymi.
 • Kiedy poczujesz się zestresowany, wybierz tę listę i zacznij szorować swoją przestrzeń!

Jako osoba kreatywna łatwo (i dla niektórych jestem na pewno preferowane!) skupienie się na tworzeniu, a nie prowadzeniu firmy. Skupienie się na byciu lepszym o 1% każdego dnia sprawi, że spójność posunie Cię naprzód, pomagając Ci poruszać się w górę i w dół w biznesie jubilerskim.

Właśnie przeszliśmy razem przez globalną pandemię. Wiem, że my też możemy nawigować!


Kupuj Nunn Design and style Hurtownia

Nunn Design and style od ponad 20 lat zaopatruje artystów jubilerów w znaleziska. Kup hurtowo półfabrykaty jubilerskie dla kreatywnych twórców biżuterii.

Sklep Zakonnica Projekt!


Jak kupować hurtowo?

Jeśli chcesz zostać jednym z wielu projektantów, którzy powierzają swoją biżuterię Nunn Structure Conclusions, dołącz do nas, rejestrując się i zostań jednym z naszych klientów hurtowych!

Odwiedź naszą stronę Gdzie kupić, aby zobaczyć listę sklepów internetowych, które sprzedają produkty Nunn Design Conclusions.


Jeśli podobał Ci się ten submit, zasubskrybuj nasz website. Oto 10 powodów, dla których warto się zasubskrybować i miejsce, w którym można to zrobić!