November 28, 2022

Model News

Zachwyceni entuzjaści mody

5 kluczowych notatek, które warto mieć w swojej kolekcji perfum

2 min read

Po konsultacjach z czołowymi perfumiarzami w kraju, redakcja The Fashiongton Submit przygotowała dla Ciebie pięć najlepszych składników perfum, które powinna zawierać każda dobra kolekcja zapachowa.

Bergamota

Bergamotka jest niezastąpiona w perfumiarstwie, prawie zawsze uważana jest za główny składnik wszystkich świeżych i intensywnych zapachów, będąc jedynym owocem cytrusowym, którego nie ma w żywności i jest używany wyłącznie w perfumerii. Nie bez powodu perfumiarze uważają ten składnik za podstawę fundamentów perfumerii.

bergamotabergamota

Paczula

Paczuli odgrywa ważną rolę w perfumiarstwie, zwłaszcza w Azji, ponieważ jest jednym z najważniejszych zapachów kultury indyjskiej. Paczuli ma nie tylko charakterystyczny zapach, ale także wrażenie, które przenika emocjonalne części mózgu, dlatego tak wiele zapachów wykorzystuje paczulę, aby dodać perfumom szczególnego uroku.

PaczulaPaczula

Wanilia

Wanilia pochodzi z Meksyku, ale od dawna jest aktywnie używana i daleko poza jej granicami. Obecnie 80% zapachów zawiera nutę wanilii. Podobnie jak paczula lepiej łączy się z innymi składnikami i wzmacnia inne nuty. Wanilia ma ogromną historię i szlachetność w perfumiarstwie, więc wielu perfumiarzy używa tego zapachu w swoich kreacjach.

WaniliaWanilia

Świeże zioła

Świeżo skoszona trawa, łodygi, liście, zamknięte pąki kwiatowe… To ozdoba perfum. Niektóre są naturalne, inne syntetyczne. To fantastyczne przypomnienie natury i odrodzenia.

Świeże ziołaŚwieże zioła

Skóra

Zapach skóry, jak para nowych butów czy skórzana kurtka, jest dość trudny do odtworzenia w perfumerii. Dlatego perfumiarze stosują najlepsze składniki — nuty żywiczne i przypalone, podobne do zapachu skóry naturalnej. Ten zapach może być jednocześnie seksowny i elegancki, odkrywczy i luksusowy. Paczuli bardzo dobrze komponuje się również ze skórą, więc oba te zapachy zwykle idą w parze.

SkóraSkóra